Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Granty Prahy 1 na opravu domovního fondu pro rok 2021

Praha 1 jako poskytovatel chce prostřednictvím veřejných prostředků zlepšit stav domovního fondu na svém území s tím, že do tohoto procesu je vhodné zapojit i vlastníky těchto domů. Vyhlašuje proto pro rok 2021 Granty na opravu domovního fondu na území Prahy 1, v rámci kterého chce rozdělit mimořádné jednorázové dotační prostředky.

Žádost lze podat jen na vnější opravy pláště domu. Grant bude poskytnut max. do výše 50 % skutečných nákladů na opravu. Zbývající část skutečných nákladů na opravu hradí žadatel. Žadatel musí písemně garantovat, že má dostatek finančních zdrojů na spolufinancování opravy, a to i v případě přidělení nižší částky než 50% skutečných nákladů.

Maximální výše Grantu pro jednoho žadatele je 1 000 000 korun.

Z poskytnutí příspěvku jsou vyloučeny domy, které jsou užívány k podnikání v oblasti hazardních her, erotických, ubytovacích a hotelových služeb včetně realitní činnosti, tj. ubytování kratší než 2 měsíce; domy, u nichž sdílené ubytování formou AirBnB a obdobných platforem je provozováno na více než 25% celkové bytové plochy.

Stavbu – pouze opravu, nikoliv investiční akci (výstavbu nového) – lze zahájit od 1. ledna 2021. Oprava musí být zahájena a dokončena v roce 2021, nejpozději k 29. říjnu 2021.

Žádost se všemi povinnými přílohami v zalepené a označené obálce musí být odevzdána do podatelny MČ P1, a to do pátku 12. března 2021 do 12 hodin.


Další články
Nahoru