Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Granty na opravu domovního fondu

Až do 12. března je možné podávat na radnici Prahy 1 žádosti o granty na opravu domovního fondu. Podpořeny budou opravy fasád, oken, střech, případně sanace vlhkosti.

Program, který funguje od roku 2008, už aktivity majitelů domů podpořil celkovou částkou ve výši čtvrt miliardy korun. Maximální výše Grantu pro jednoho žadatele je 1 000 000 korun.

„Cílem je zlepšit kvalitu bydlení v naší městské části," uvedl radní Jan Votoček, do jehož gesce tyto granty spadají.

Žádost se všemi povinnými přílohami v zalepené a označené obálce musí být odevzdána do podatelny radnice Prahy 1 do pátku 12. března 2021 do 12 hodin. 30. března komise žádosti vyhodnotí a následně předá do Rady MČ Praha 1, odkud budou případně dále předány Zastupitelstvu MČ Praha 1. Do 30. června proběhnou podpisy smluv s úspěšnými žadateli, granty se vyplatí ve dvou částech v červenci a prosinci.

Více informací najdete zde.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Další články
Nahoru