dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Gorilí samec Richard slaví 25. narozeniny
Gorilí samec Richard dnes slaví své 25. narozeniny. Foto: Václav Šilha / Zoo Praha

Gorilí samec Richard slaví 25. narozeniny

Stříbrohřbetý gorilí samec Richard v pražské zoo slaví dnes své 25. narozeniny. Vůdčí samec skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý samec Richard, se narodil v roce 1991 v německé Zoo Frankfurt a do Zoo Praha přišel v dubnu v roce 2003 z britské Paignton Zoo.   

Během třinácti let se tu stal otcem šesti potomků. Nejslavnějším z nich byla samička Moja, historicky první mládě gorily nížinné narozené v českých zoo, která se narodila v roce 2004 a nyní žije v přírodním parku Cabárceno ve Španělsku.

V současnosti s ním v pražské gorilí skupině žijí tři potomci – Kiburi (nar. 2010), Nuru (nar. 2012) a konečně i letos narozený Ajabu. Kromě Richarda a jeho potomků tvoří skupinu ještě samice – Bikira, Kamba, Kijivu a Shinda.

Oslava se uskuteční v Pavilonu goril, kde chovatelé Richardovi ve 14:30 předají narozeninový dort a k jeho jubileu mu pogratuluje multižánrový umělec Vladimir 518.

V rámci narozeninových oslav připomene Zoo Praha i své aktivity na ochranu goril nížinných v Africe, od 10 do 15 hodin bude u expozice pro návštěvníky připraven informační stánek, ve kterém budou i drobné pozornosti pro nejmladší gratulanty.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru