dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Google: Praha patří mezi jedenáct nejvíce fotografovaných míst světa
Pro fotografy je v Praze oblíbená socha sv. Václava. Foto: archiv

Google: Praha patří mezi jedenáct nejvíce fotografovaných míst světa

Internetový vyhledávač Google zveřejnil mapu s vizuální prezentací nejvíce fotografovaných míst světa. Mezi neoblíbenější místa se dostala i Praha, která skončila na 11. místě.

Města, která se umístila před Prahou

1. New York
2. Řím
3. Barcelona
4. Paříž
5. Istanbul
6. Benátky
7. Monte Carlo
8. Florencie
9. Buenos Aires
10. Budapešť

Google vychází z dat své služby Google Maps Panoramio, která provazuje fotky uživatelů této služby s místy služeb na Google Maps a Google Earth. Hitem číslo jedna je podle Googlu město New York, následuje Řím a Barcelona. V první pětce je také Paříž a Istanbul.

Detailní mapa Prahy pak ukázala, že nejvíce fotografovaným místem ve městě je orloj. Oblíbená je také socha sv. Václava na Václavském náměstí, pohled z Petřínské rozhledny, Tančící dům nebo Prašná brána s Obecním domem.

V polovině měsíce svůj seznam deseti míst, která nejvíce fotografují uživatelé této sociální sítě, zveřejnil Instagram. Na prvním místě skončilo nákupní centrum Siam Paragon v Bangkoku. Druhé bylo náměstí Times Square v New Yorku a třetí skončil Disneyland v Kalifornii. Řím ani Barcelona, která patří mezi nejoblíbenější podle Googlu, se do žebříčku Instagramu nedostaly. V žebříčku chybí i Praha.


Další články
Nahoru