dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Golfové hřiště v Motole se zvětší
Na motolském hřišti přibudou další jamky. Ilustrační foto: sxc.hu

Golfové hřiště v Motole se zvětší

Golfový areál s devítijamkovým hřištěm v Motole by se mohl dočkat modernizace. Radní Prahy 5 schválili záměr pronajmout tamní pozemky, které mají ve správě a bez kterých by nebylo hřiště možné rozšířit.

Hřiště v Motole patří mezi jedno z nejnáročnějších v České republice. Navrhl ho architekt Kamil Pilát, který je v současnosti golfovým trenérem.

Hrací plocha je v nevyhovujícím stavu, především jeho odpalová louka. Městská část Praha 5 proto uzavře s Golf Clubem Praha, který hřiště provozuje, smlouvu o pronájmu svých pozemků, čímž bude umožněno hřiště upravit, rozšířit a také udělat cvičné jamky pro zkvalitnění práce s mládeží.

Golfový klub chce pozemky užívat nadále jen výhradně pro sportovní činnost. Kromě rozšíření herní a tréninkové plochy stávajícího hřiště, které postupně od roku 1972 vybudoval, plánuje obnovu klubovny včetně infrastruktury. Chce také zajistit umělé osvětlení pro celoroční provoz sportoviště.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru