dnes
Pátek - jasno
23°C
zítra
Sobota - bourky
23°C
pozítří
Neděle - bourky
24°C
Golfové hřiště v Motole se zvětší
Na motolském hřišti přibudou další jamky. Ilustrační foto: sxc.hu

Golfové hřiště v Motole se zvětší

Golfový areál s devítijamkovým hřištěm v Motole by se mohl dočkat modernizace. Radní Prahy 5 schválili záměr pronajmout tamní pozemky, které mají ve správě a bez kterých by nebylo hřiště možné rozšířit.

Hřiště v Motole patří mezi jedno z nejnáročnějších v České republice. Navrhl ho architekt Kamil Pilát, který je v současnosti golfovým trenérem.

Hrací plocha je v nevyhovujícím stavu, především jeho odpalová louka. Městská část Praha 5 proto uzavře s Golf Clubem Praha, který hřiště provozuje, smlouvu o pronájmu svých pozemků, čímž bude umožněno hřiště upravit, rozšířit a také udělat cvičné jamky pro zkvalitnění práce s mládeží.

Golfový klub chce pozemky užívat nadále jen výhradně pro sportovní činnost. Kromě rozšíření herní a tréninkové plochy stávajícího hřiště, které postupně od roku 1972 vybudoval, plánuje obnovu klubovny včetně infrastruktury. Chce také zajistit umělé osvětlení pro celoroční provoz sportoviště.


Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

16. července 2019 v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru