dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

Globální inovativní IT centrum bylo otevřeno na Smíchově

Hledat nové možnosti využití IT technologií ve zdravotnictví. Takové je poslání Globálního inovativního IT centra, které bylo otevřeno v Praze na Smíchově. Celková výše investice do jeho fungování dosáhne do roku 2016 nejméně 1,5 miliardy korun. To z ní činí jednu z největších IT investic nejen v České republice, ale i ve střední Evropě.

V inovativním centru sídlícím v budově Riverview najde příležitost více než 500 vysoce kvalifikovaných IT specialistů, ekonomů, biologů a lékařů. Podle Clarka Golestaniho, výkonného více prezidenta a globálního ředitele pro informační technologie společnosti Merck Sharp & Dohme (MSD), pod IT centrum spadá, nebyl výběr Prahy náhodný. Rozhodnutí totiž vycházelo i z dostatku kvalifikovaných pracovních sil, které česká metropole nabízí.

„Rozhodli jsme se inovativní centrum otevřít v Praze, protože Praha nabízí kvalitní a vzdělané specialisty s vysokou úrovní znalostí a profesních schopností. Hledáme zaměstnance, kteří disponují hlubokými znalostmi v oboru IT nebo vědomostmi z biologie, chemie a medicíny,“ vysvětluje Golestani.

Projekt Globálního inovativního centra má zároveň bezprostředně napomoci rychlému rozvoji bývalé tovární čtvrti na Smíchově.

Progresivní však bude i svou vnitřní strukturou. Přinese například řadu originálních řešení komunikace uvnitř firmy, kdy zaměstnanci budou moci například zachycovat a sdílet informace v rámci budovy pomocí vizualizačních pomůcek a interaktivních panelů.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru