Dnes Sobota - skorojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Gigolo Půlpán alias doktor Siegler obral sedm žen, jeho kouzlu podlehla i krásná zpěvačka
Podvodník skončil v poutech a následně ve vězení kvůli své rozhazovačnosti. Foto: Policie ČR

Gigolo Půlpán alias doktor Siegler obral sedm žen, jeho kouzlu podlehla i krásná zpěvačka

Archivy pražské kriminálky ukrývají řadu již dávno zapomenutých příběhů sňatkových a jiných podvodníků. Nejedná se jen o muže, vynikaly v tom i ženy. Zpracovali jsme případ ze šedesátých let, kdy okouzlující výtečník postupně napálil několik žen a za mříže ho nakonec dostala jeho rozhazovačnost.

Pozoroval tu zpěvačku v pražské tančírně Slovanského domu. Doba šedesátých let ve znamení minisukní a společenské uvolněnosti. Krásná doba a i pocit, že ta kráska pozoruje i jeho. I když se pak pro samé uklánění mohla z jeviště třeba i zřítit. 

Urostlý gigolo Franta Půlpán věděl, jak se v těchto situacích chovat. Měl k tomu i patřičnou výzbroj – zdravé bílé zuby mu neponičilo ani časté nedůstojné polykání bramboračky v bufetu, natož žvýkání tabáku či výplach úst něčím ostřejším. 

Dojem fešáka s havraní barvou vlasů by neponičil ani přilepený obal od žvýkačky, jak se Půlpánovi při nocování v parcích občas stalo. 

Byli to právě flamendři, kteří mu v bufetu nevědomky dodali informaci o krásné svobodné zpěvačce, která se líbí snad všem chlapům v Praze. Franta Půlpán měl v těchto případech svou strategii – vrátil zpěvačce pohled nikoliv okem vyhladovělého lovce, ale muže, který si zasluhuje nejen životní partnerku, ale i ochranitelku. 

A když k svému cíli vypálí pohled z očí hnědých jak dva koláče s medem, každá zpěvačka by pak měla co dělat, aby se při pohledu na toho fešáka vůbec udržela při vědomí.

O svůj oblek Půlpán dobře pečoval. Používal jej pouze v akcích sebezáchrany, kdy mu docházely peníze. Co na tom, že ten ohoz nevrátil barrandovskému studiu, kde občas utržil nějakou tu korunu coby komparsista. 

„Tváříte se, jako by vám měli zavolat záchranku,“ uslyšel neočekávaně za sebou. Kráska se uculovala a Franta Půlpán se poplašeně díval kolem sebe. „Jak jste poznala, že mám co dělat s nemocnicí?“ zdvihl významně obočí. 

„Prostě se to pozná,“ špitla zpěvačka a sama sebe udivila, že se vůbec zmohla na odpověď. „Dejte pokoj, bílého pláště mám někdy plné zuby. Jsem rád, že právě dnes jsem ho na pár dní mohl odložit do skříně,“ vzdychl si Půlpán a sklopil unaveně oči. „Jste asi lékař, že ano?“ přeměřila si ho kráska pohledem, který se zastavil kdesi u pasu.

„Jsem Siegler, doktor Jiří Siegler. Trochu kulturního vyžití snad ani chirurgovi neuškodí,“ uklonil se obřadně a náznakem krásce políbil ruku. „Myslela jsem, že doktoři navštěvují fajnovější podniky,“ prohodila kráska. 

„Když tam budou takové umělkyně jako vy, rád ten lokál změním,“ usmál se teď už doktor Siegler. Vzápětí se zamyslel a jeho tvář jako by prozrazovala starosti. „Stalo se něco?“ pípla kráska překvapeně.

„Ani ne, " mávl rukou, „jen se ještě musím připravit na přednášku ve Stockholmu. Lékařský pokoj mi k tomu zatím musí stačit,“ odtušil, aniž by mu chmury zmizely z tváře.

Jedním dechem si i posteskl, že přidělení vládní vily na Hanspaulce se trochu protahuje. „Snad se ještě aspoň chvilku zdržíte. Ještě musím odzpívat zbytek programu,“ podívala se na Půlpána prosebně. 

Ten se jen podíval na hodinky. Sice už dva roky nefungovaly, ale falešný zlatý široký pásek žádné pochybnosti nevzbuzoval. „Dobře, snad ještě tu chvilku. Jsem totiž trestuhodně plachá povaha!“ pokýval významně hlavou.

Kráska ho ani nenechala domluvit. „Výborně! Pak vás zvu na panáka,“ vyjekla nadšeně a odběhla k již nervóznímu orchestru. 

Těch panáků pak bylo požehnaně a kráska mumlala nesmysly o nespravedlnosti života a vážně nemocné sestře. „Musíš tam nahoře mít plno známostí. Vždyť koukáš ministrům do zadku,“ máchla opile rukou, než tvář ukryla do dlaní. 

„Co pro tebe mohu udělat?“ pronesl Půlpán starostlivě. Měl tak trochu obavy, aby si pak v parku takříkajíc neustlali oba. „Stačí, když mě doprovodíš domů. Vidíš snad, jak jsem přebrala,“ vysoukala postupně ze sebe. 

„Spolehni se,“ usmál se Půlpán a už se těšil, jak po několika týdnech sledování oblohy na zádech zase uslyší rachocení klíče v zámku a snad i vrzání poskytnuté postele.  

Ráno pro krásku kruté nebylo. Zjistila, že je v posteli sama a ve váze byly čerstvé květiny. Na stole voněla káva a loupáky. Za stolem seděl navoněný Půlpán, alias doktor Siegler a četl noviny. Jen on věděl proč.

Chtěl si být jistý, zda se k hochům od jihočeské kriminálky nepřidali ti pražští. Trochu peněz mu od poslední oběti ještě zbylo, stopy po Půlpánovi za vyrabování její vkladní knížky v tu chvíli skoro žádné. 

Těch kafíček po ránu byla ještě celá řada. Vždyť to byl hezký pohled nejen na krásku, ale i její šperkovnici. Musí ještě zjistit, kde má ta hezulka své úspory. 

Náhoda tomu nahrála, chtěla po „chirurgovi“ nedostatkové léky pro svou nemocnou sestru. Tisícovka, kterou krásce ukázal, prý nestačí. V pohnutí mysli před ním odkryla svou tajnou skrýš. 

Z balíčku bankovek odpočítala několik dalších. Pak za sestrou odjela, aby ji potěšila dobrou zprávou. Bude mít léky a ona manžela. Doktor Siegler ji právě požádal o ruku. 

Po návratu zjistila, že doma nemá ani šperky, natož úspory. Jenom jakéhosi cizího člověka. Franta Půlpán její byt totiž stačil prodat. Vyřízení nutných papírů prý klidně počká, tvrdil šťastnému kupci. 

Kriminálka Frantu Půlpána konečně dopadla. Sedm podvedených a okradených žen prý už stačilo. Kriminalistům tvrdil, že kdyby po svém bohatém úlovku hned hloupě neutrácel, nelapili by ho nikdy. 

Malá krádež, malá naděje, říkal vyšetřovatelům. A tentokrát žádná naděje, že by mohl vězeňskou celu zase opustit na podmínku dřív než za pět let.


Autor: Petr Štrompf

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru