Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

GHC Genetics rozšiřuje otevírací dobu u tří odběrových míst

GHC Genetics provozuje na území hlavního města Prahy celkem 5 odběrových míst. Jedno ve spolupráci s Letištěm Václava Havla Praha přímo v letištní hale mezi terminály 1 a 2. Další provozuje v kooperaci s hlavním městem Prahou. Jedná se o odběrové místo na Václavském náměstí, na Vítězném náměstí, blízko vodní Nádrže Džbán (DRIVE-IN) a na Výstavišti Holešovice (DRIVE-IN). 

U posledních tří zmíněných rozšiřuje otevírací dobu, která bude nově od pondělí do neděle od 8:00–18:00 hodin. Tato tři odběrová místa fungují jen na základě rezervačního systému, na rozdíl od odběrového místa na Letišti Václava Havla a na Václavském náměstí, kam člověk může přijít v rámci otevírací doby bez objednání.

Rozšířená otevírací doba na odběrovém místě Džbán DRIVE-IN (Nad Lávkou 672/5, Praha 6) bude od 3. listopadu nově od pondělí do neděle (8:00–18:00 hodin). Od 6. listopadu pak bude nově ve stejném rozmezí i na odběrových místech na Vítězném náměstí a na Výstavišti Holešovice DRIVE-IN. Všechna tato odběrová místa jsou určena jak pro osoby s E-žádankou, tak i pro samoplátce. Tato tři odběrová místa fungují výhradně na základě rezervačního systému.

Samoplátci si mohou vyplnit  před odběrem naši elektronickou žádanku přes link: https://www.covid-ghc.com. Díky ní se výrazně zjednodušuje administrativní proces v rámci odběru jak pro testované osoby, tak i pro naše pracovníky.  

Na všech těchto odběrových místech si mohou lidé nechat provést standardní PCR test, dále imunochromatografický test (test na protilátky) a samozřejmostí je i možnost vystavení certifikátu o bezinfekčnosti. Ceny pro samoplátce budou: 1750 korun za PCR test a 700 korun za test na protilátky. Výsledek testu obdrží testované osoby do 24 hodin od doby odběru vzorku.

Certifikát o bezinfekčnosti vydaný MZČR ve více jazykových mutacích je možné vystavit za poplatek 550 korun. Platbu lze hradit v Kč/EUR, jen na odběrových místech v režimu DRIVE-IN lze platit jen kartou či jinými zařízeními, které umožňují bezkontaktní platbu. Na Letišti Václava Havla a na Václavském náměstí je možné si také nechat udělat Expres PCR test s vyhodnocením do 2 hodin za cenu 7500 korun.

Pro jakékoliv dotazy k našim odběrovým místům nás mohou zákazníci kontaktovat na COVID lince (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6:00–24:00, nebo na emailu covid@ghc.cz.


Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru