Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

GHC Genetics rozšiřuje otevírací dobu u tří odběrových míst

GHC Genetics provozuje na území hlavního města Prahy celkem 5 odběrových míst. Jedno ve spolupráci s Letištěm Václava Havla Praha přímo v letištní hale mezi terminály 1 a 2. Další provozuje v kooperaci s hlavním městem Prahou. Jedná se o odběrové místo na Václavském náměstí, na Vítězném náměstí, blízko vodní Nádrže Džbán (DRIVE-IN) a na Výstavišti Holešovice (DRIVE-IN). 

U posledních tří zmíněných rozšiřuje otevírací dobu, která bude nově od pondělí do neděle od 8:00–18:00 hodin. Tato tři odběrová místa fungují jen na základě rezervačního systému, na rozdíl od odběrového místa na Letišti Václava Havla a na Václavském náměstí, kam člověk může přijít v rámci otevírací doby bez objednání.

Rozšířená otevírací doba na odběrovém místě Džbán DRIVE-IN (Nad Lávkou 672/5, Praha 6) bude od 3. listopadu nově od pondělí do neděle (8:00–18:00 hodin). Od 6. listopadu pak bude nově ve stejném rozmezí i na odběrových místech na Vítězném náměstí a na Výstavišti Holešovice DRIVE-IN. Všechna tato odběrová místa jsou určena jak pro osoby s E-žádankou, tak i pro samoplátce. Tato tři odběrová místa fungují výhradně na základě rezervačního systému.

Samoplátci si mohou vyplnit  před odběrem naši elektronickou žádanku přes link: https://www.covid-ghc.com. Díky ní se výrazně zjednodušuje administrativní proces v rámci odběru jak pro testované osoby, tak i pro naše pracovníky.  

Na všech těchto odběrových místech si mohou lidé nechat provést standardní PCR test, dále imunochromatografický test (test na protilátky) a samozřejmostí je i možnost vystavení certifikátu o bezinfekčnosti. Ceny pro samoplátce budou: 1750 korun za PCR test a 700 korun za test na protilátky. Výsledek testu obdrží testované osoby do 24 hodin od doby odběru vzorku.

Certifikát o bezinfekčnosti vydaný MZČR ve více jazykových mutacích je možné vystavit za poplatek 550 korun. Platbu lze hradit v Kč/EUR, jen na odběrových místech v režimu DRIVE-IN lze platit jen kartou či jinými zařízeními, které umožňují bezkontaktní platbu. Na Letišti Václava Havla a na Václavském náměstí je možné si také nechat udělat Expres PCR test s vyhodnocením do 2 hodin za cenu 7500 korun.

Pro jakékoliv dotazy k našim odběrovým místům nás mohou zákazníci kontaktovat na COVID lince (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6:00–24:00, nebo na emailu covid@ghc.cz.


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru