Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

GHC Genetics rozšiřuje otevírací dobu u tří odběrových míst

GHC Genetics provozuje na území hlavního města Prahy celkem 5 odběrových míst. Jedno ve spolupráci s Letištěm Václava Havla Praha přímo v letištní hale mezi terminály 1 a 2. Další provozuje v kooperaci s hlavním městem Prahou. Jedná se o odběrové místo na Václavském náměstí, na Vítězném náměstí, blízko vodní Nádrže Džbán (DRIVE-IN) a na Výstavišti Holešovice (DRIVE-IN). 

U posledních tří zmíněných rozšiřuje otevírací dobu, která bude nově od pondělí do neděle od 8:00–18:00 hodin. Tato tři odběrová místa fungují jen na základě rezervačního systému, na rozdíl od odběrového místa na Letišti Václava Havla a na Václavském náměstí, kam člověk může přijít v rámci otevírací doby bez objednání.

Rozšířená otevírací doba na odběrovém místě Džbán DRIVE-IN (Nad Lávkou 672/5, Praha 6) bude od 3. listopadu nově od pondělí do neděle (8:00–18:00 hodin). Od 6. listopadu pak bude nově ve stejném rozmezí i na odběrových místech na Vítězném náměstí a na Výstavišti Holešovice DRIVE-IN. Všechna tato odběrová místa jsou určena jak pro osoby s E-žádankou, tak i pro samoplátce. Tato tři odběrová místa fungují výhradně na základě rezervačního systému.

Samoplátci si mohou vyplnit  před odběrem naši elektronickou žádanku přes link: https://www.covid-ghc.com. Díky ní se výrazně zjednodušuje administrativní proces v rámci odběru jak pro testované osoby, tak i pro naše pracovníky.  

Na všech těchto odběrových místech si mohou lidé nechat provést standardní PCR test, dále imunochromatografický test (test na protilátky) a samozřejmostí je i možnost vystavení certifikátu o bezinfekčnosti. Ceny pro samoplátce budou: 1750 korun za PCR test a 700 korun za test na protilátky. Výsledek testu obdrží testované osoby do 24 hodin od doby odběru vzorku.

Certifikát o bezinfekčnosti vydaný MZČR ve více jazykových mutacích je možné vystavit za poplatek 550 korun. Platbu lze hradit v Kč/EUR, jen na odběrových místech v režimu DRIVE-IN lze platit jen kartou či jinými zařízeními, které umožňují bezkontaktní platbu. Na Letišti Václava Havla a na Václavském náměstí je možné si také nechat udělat Expres PCR test s vyhodnocením do 2 hodin za cenu 7500 korun.

Pro jakékoliv dotazy k našim odběrovým místům nás mohou zákazníci kontaktovat na COVID lince (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6:00–24:00, nebo na emailu covid@ghc.cz.


Autor: TZ, red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru