Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
GHC Genetics rozšiřuje nabídku testů na koronavirus, v Praze je provádí na čtyřech místech
Foto: Jan Handrejch / GHC Genetics

GHC Genetics rozšiřuje nabídku testů na koronavirus, v Praze je provádí na čtyřech místech

Od pondělí 11. ledna dochází na všech odběrových místech GHC Genetics v Praze k optimalizaci a rozšíření nabídky testů pro samoplátce na zjištění onemocnění covid-19. GHC Genetics provozuje na území hlavního města čtyři odběrová místa. Jedno na Letišti Václava Havla Praha přímo v letištní hale mezi terminály 1 a 2, další na Václavském náměstí, na Vítězném náměstí a na Výstavišti Holešovice (DRIVE-IN).

„Protože lze jednotlivé osoby, kteří test potřebují, definovat dle jejich potřeb do určitých skupin, rozhodli jsme se na základě této skutečnosti optimalizovat a zároveň rozšířit nabídku jednotlivých testů,“  zdůvodnil k zavedení těchto změn ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

U PCR testů se nově nabízí čtyři varianty s níže uvedenými specifikacemi:

-        PCR TEST BASIC (1 550 Kč/60 EUR) – klient obdrží výsledek testu do zákonné lhůty 48 hodin pouze formou SMS, která obsahuje všechny legislativou stanovené údaje. K tomuto testu nelze dokoupit certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků ministerstva zdravotnictví, potřebný pro vycestování do zahraničí.

-        PCR TEST STANDARD (1750 Kč/70 EUR) – klient obdrží výsledek testu již do 24 hodin formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu.

-        PCR TEST TRAVEL (2000 Kč/80 EUR) – klient obdrží výsledek testu již do 24 hodin formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu. V ceně tohoto testu je pak i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků Ministerstva zdravotnictví, potřebný pro vycestování do zahraničí.

-        PCR TEST Expres (7500 Kč/280 EUR) – expresní služba, v rámci které klient obdrží výsledek testu již do dvou hodin. Test se provádí přímo na místě na odběrových místech na Václavském náměstí a na Letišti Václava Havla Praha. Klienti obdrží výsledek formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu. V ceně tohoto testu je i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků MZČR, potřebný pro vycestování do zahraničí.

U osob, které podstupují PCR test na základě elektronické žádanky od lékaře či hygienické stanice se nic nemění. K testu si mohou dokoupit za 250 korun nebo 10 euro certifikát o bezinfekčnosti.

U antigenních testů jsou nově nabízeny tři varianty. Antigenní TEST BASIC (350 korun/14 EUR),antigenní TEST STANDARD (550 Kč/22 EUR) a antigenní TEST TRAVEL (800 Kč/32 EUR).

U osob, které podstupují antigenní test zdarma v rámci probíhajícího testování obyvatel, se nic nemění. K testu zdarma si lze dokoupit za 250 Kč/10 EUR certifikát o bezinfekčnosti.

Všem samoplátcům se doporučuje vyplnit si před odběrem elektronickou žádanku přes link: https://www.covid-ghc.com.

Pro dotazy k odběrovým místům GHC Genetics lze volat na Covid linku (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6 do 24 hodin.


Autor: red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru