Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
GHC Genetics rozšiřuje nabídku testů na koronavirus, v Praze je provádí na čtyřech místech
Foto: Jan Handrejch / GHC Genetics

GHC Genetics rozšiřuje nabídku testů na koronavirus, v Praze je provádí na čtyřech místech

Od pondělí 11. ledna dochází na všech odběrových místech GHC Genetics v Praze k optimalizaci a rozšíření nabídky testů pro samoplátce na zjištění onemocnění covid-19. GHC Genetics provozuje na území hlavního města čtyři odběrová místa. Jedno na Letišti Václava Havla Praha přímo v letištní hale mezi terminály 1 a 2, další na Václavském náměstí, na Vítězném náměstí a na Výstavišti Holešovice (DRIVE-IN).

„Protože lze jednotlivé osoby, kteří test potřebují, definovat dle jejich potřeb do určitých skupin, rozhodli jsme se na základě této skutečnosti optimalizovat a zároveň rozšířit nabídku jednotlivých testů,“  zdůvodnil k zavedení těchto změn ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

U PCR testů se nově nabízí čtyři varianty s níže uvedenými specifikacemi:

-        PCR TEST BASIC (1 550 Kč/60 EUR) – klient obdrží výsledek testu do zákonné lhůty 48 hodin pouze formou SMS, která obsahuje všechny legislativou stanovené údaje. K tomuto testu nelze dokoupit certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků ministerstva zdravotnictví, potřebný pro vycestování do zahraničí.

-        PCR TEST STANDARD (1750 Kč/70 EUR) – klient obdrží výsledek testu již do 24 hodin formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu.

-        PCR TEST TRAVEL (2000 Kč/80 EUR) – klient obdrží výsledek testu již do 24 hodin formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu. V ceně tohoto testu je pak i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků Ministerstva zdravotnictví, potřebný pro vycestování do zahraničí.

-        PCR TEST Expres (7500 Kč/280 EUR) – expresní služba, v rámci které klient obdrží výsledek testu již do dvou hodin. Test se provádí přímo na místě na odběrových místech na Václavském náměstí a na Letišti Václava Havla Praha. Klienti obdrží výsledek formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu. V ceně tohoto testu je i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků MZČR, potřebný pro vycestování do zahraničí.

U osob, které podstupují PCR test na základě elektronické žádanky od lékaře či hygienické stanice se nic nemění. K testu si mohou dokoupit za 250 korun nebo 10 euro certifikát o bezinfekčnosti.

U antigenních testů jsou nově nabízeny tři varianty. Antigenní TEST BASIC (350 korun/14 EUR),antigenní TEST STANDARD (550 Kč/22 EUR) a antigenní TEST TRAVEL (800 Kč/32 EUR).

U osob, které podstupují antigenní test zdarma v rámci probíhajícího testování obyvatel, se nic nemění. K testu zdarma si lze dokoupit za 250 Kč/10 EUR certifikát o bezinfekčnosti.

Všem samoplátcům se doporučuje vyplnit si před odběrem elektronickou žádanku přes link: https://www.covid-ghc.com.

Pro dotazy k odběrovým místům GHC Genetics lze volat na Covid linku (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6 do 24 hodin.


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Respirátory pro seniory z Prahy 4 na Spořilově

5. dubna 2021 ve 20:40

Praha 4 pokračuje v rozdávání respirátorů seniorům, kteří mají trvalé bydliště v městské části. Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci tramvajové trati a s tím související zhoršené dostupnosti historické Nuselské radnice, budou respirátory vydávány na Spořilově v Informačním centru Prahy 4, Hlavní...

Nedělní počet nových případů covidu v metropoli byl mírně vyšší než před týdnem

5. dubna 2021 v 16:33

V Praze přibylo v neděli 249 potvrzených případů onemocnění covid-19. Bylo to sice o zhruba pět procent více než před týdnem, ale i tak je to druhý nejnižší denní nárůst v letošním roce, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru