Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
GHC Genetics rozšiřuje nabídku testů na koronavirus, v Praze je provádí na čtyřech místech
Foto: Jan Handrejch / GHC Genetics

GHC Genetics rozšiřuje nabídku testů na koronavirus, v Praze je provádí na čtyřech místech

Od pondělí 11. ledna dochází na všech odběrových místech GHC Genetics v Praze k optimalizaci a rozšíření nabídky testů pro samoplátce na zjištění onemocnění covid-19. GHC Genetics provozuje na území hlavního města čtyři odběrová místa. Jedno na Letišti Václava Havla Praha přímo v letištní hale mezi terminály 1 a 2, další na Václavském náměstí, na Vítězném náměstí a na Výstavišti Holešovice (DRIVE-IN).

„Protože lze jednotlivé osoby, kteří test potřebují, definovat dle jejich potřeb do určitých skupin, rozhodli jsme se na základě této skutečnosti optimalizovat a zároveň rozšířit nabídku jednotlivých testů,“  zdůvodnil k zavedení těchto změn ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

U PCR testů se nově nabízí čtyři varianty s níže uvedenými specifikacemi:

-        PCR TEST BASIC (1 550 Kč/60 EUR) – klient obdrží výsledek testu do zákonné lhůty 48 hodin pouze formou SMS, která obsahuje všechny legislativou stanovené údaje. K tomuto testu nelze dokoupit certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků ministerstva zdravotnictví, potřebný pro vycestování do zahraničí.

-        PCR TEST STANDARD (1750 Kč/70 EUR) – klient obdrží výsledek testu již do 24 hodin formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu.

-        PCR TEST TRAVEL (2000 Kč/80 EUR) – klient obdrží výsledek testu již do 24 hodin formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu. V ceně tohoto testu je pak i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků Ministerstva zdravotnictví, potřebný pro vycestování do zahraničí.

-        PCR TEST Expres (7500 Kč/280 EUR) – expresní služba, v rámci které klient obdrží výsledek testu již do dvou hodin. Test se provádí přímo na místě na odběrových místech na Václavském náměstí a na Letišti Václava Havla Praha. Klienti obdrží výsledek formou SMS a dále obdrží emailem zabezpečenou laboratorní zprávu. V ceně tohoto testu je i mezinárodní certifikát o bezinfekčnosti dle požadavků MZČR, potřebný pro vycestování do zahraničí.

U osob, které podstupují PCR test na základě elektronické žádanky od lékaře či hygienické stanice se nic nemění. K testu si mohou dokoupit za 250 korun nebo 10 euro certifikát o bezinfekčnosti.

U antigenních testů jsou nově nabízeny tři varianty. Antigenní TEST BASIC (350 korun/14 EUR),antigenní TEST STANDARD (550 Kč/22 EUR) a antigenní TEST TRAVEL (800 Kč/32 EUR).

U osob, které podstupují antigenní test zdarma v rámci probíhajícího testování obyvatel, se nic nemění. K testu zdarma si lze dokoupit za 250 Kč/10 EUR certifikát o bezinfekčnosti.

Všem samoplátcům se doporučuje vyplnit si před odběrem elektronickou žádanku přes link: https://www.covid-ghc.com.

Pro dotazy k odběrovým místům GHC Genetics lze volat na Covid linku (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6 do 24 hodin.


V Praze 15 očkovali seniory

Dnes v 10:59

V Centru sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 byla ve čtvrtek 14. ledna zahájena první etapa očkování klientů 80+ v pobytové sociální službě.

Diskuse: Odborníci z oboru imunologie a farmakologie na téma vakcína

Dnes v 09:37

Vývoj vakcíny proti onemocnění covid-19 představoval v uplynulých měsících jednu z největších vědeckých výzev, kterou lidstvo doposud poznalo. Co o vakcínách dokážou říci špičkoví odborníci z oboru imunologie a farmakologie se dozvíte v online diskusi, kterou na toto téma pořádá Přírodovědecké...

Praha odpustí podnikatelům poplatky za předzahrádky až do konce března

Včera ve 22:30

Praha prodlouží podnikatelům možnost mít před svou provozovnu předzahrádky zdarma, a to až do konce března tohoto roku. Rozhodli o tom radní. Cílem je podpora podnikatelů v době koronavirové krize, za předzahrádky přitom nic provozovatelé restaurací neplatili již od dubna minulého roku, podobně...

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Včera v 18:07

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

16. ledna 2021 v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

16. ledna 2021 v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

16. ledna 2021 v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

15. ledna 2021 ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

15. ledna 2021 v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

15. ledna 2021 v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Další články
Nahoru