dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Gentleman silnic má prvního oceněného z Prahy, statečnou cestující autobusu
Při únorové nehodě autobusu se zranilo několik cestujících. Foto: archiv

Gentleman silnic má prvního oceněného z Prahy, statečnou cestující autobusu

Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si za únor odnesla Daniela Kutilová. Tato 60letá žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR každý měsíc už 11 let.   

Při nehodě autobusu MHD, který narazil do sloupu, se v polovině letošního února zranilo ve vozidle pět lidí včetně čtyřletého dítěte.  Zranění měli pohmožděniny různých částí těla a dvě ženy odvezla záchranka do nemocnice na oddělení chirurgie. A právě těmto lidem v nastalém zmatku neváhala pomoct nová „Gentlemanka“ českých silnic Daniela Kutilová.

„Byla to moje úplně první nehoda v životě. Nikdy předtím se mi nic podobného nestalo. Nasedla jsem do autobusu a posadila se na volné sedadlo. To sedadlo bylo naštěstí proti směru jízdy. Po chvíli jsem najednou ucítila prudké zabrzdění a náraz. Lidé padali na zem, všude bylo rozsypané sklo a dveře u řidiče byly úplně zdevastované,“ popisuje nehodu Daniela Kutilová.

Cestující většinou utrpěli lehčí zranění. Těm, kteří měli vážnější poranění, pomáhala právě jubilejní 20. žena z dosavadních 113 Gentlemanů silnic.

 „V tom autobusu byla maminka s malým chlapečkem a s kočárkem. Chlapeček měl po nárazu rozbitou hlavu a maminka krvácela. Pomohla jsem jim dostat se ven. Potom jsem šla k silnici a začala zastavovat projíždějící auta, aby nám pomohla. Vůbec jsem si v tu chvíli nemohla vzpomenout na telefonní číslo záchranné služby, ale řidiči, kteří zastavili, přivolali pomoc,“ vzpomíná Kutilová.

„Museli při nás stát všichni andělé. Hned za lampou, do které jsme narazili, totiž stál obrovský billboard. Kdybychom narazili do něj, všechno by dopadlo asi mnohem hůř. Z ocenění mám velkou radost a nezasloužím si ho jen já, ale všichni lidé, kteří nám u nehody pomáhali,“ dodává Daniela Kutilová.

foto-z-predani-3-nahled

Krajský ředitel České pojišťovny Tomáš Marek, Daniela Kutilová a Stanislav Engelman, ředitel kanceláře ředitele Krajského ředitelství hl. m. Prahy PČR (zleva)


Další články
Nahoru