Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Generálním ředitelem správy pražských komunikací se stal Filip Hájek
Filip Hájek. Foto: TSK

Generálním ředitelem správy pražských komunikací se stal Filip Hájek

Generálním ředitelem Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK) je od začátku května dosavadní místopředseda představenstva Filip Hájek. Novináře o tom informovala mluvčí TSK Barbora Lišková. Kompetence ředitele převzal Hájek už letos v únoru, kdy náhle zemřel tehdejší šéf TSK Jozef Sinčák.

S účinností od 2. května došlo ke změně ve vedení TSK. Předsedou představenstva a generálním ředitelem se stal Filip Hájek, dosavadní místopředseda představenstva, který v představenstvu společnosti působí od roku 2019 a měl na starosti finanční řízení společnosti, IT, agendu parkování a údržbu komunikací. 

„Před příchodem do TSK působil jako finanční ředitel Českých aerolinií a poradce představenstva Českého aeroholdingu,“ sdělila Lišková. 

Novým místopředsedou představenstva se stal Marcel Homolka. Vrcholový manažer se zahraničními zkušenostmi, který 12 let působil na top pozicích v České pojišťovně.

Mimo jiné řídil největší penzijní fond v ČR a současně pro skupinu Generali rozvíjel penzijní business ve střední a východní Evropě. 

V rámci pracovních pozic měl primárně na starosti obchodní a finanční řízení společnosti, rozvoj informačních systémů a komunikaci s regulátory. 

TSK je akciovou společností, jejímž zakladatelem a jediným akcionářem je hlavní město Praha. Na starosti má údržbu a opravy silnic, chodníků či mostů v metropoli. Stará se také o provoz parkovacích zón nebo dopravních elektronických infotabulí.


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru