dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Generální zkouška se stala premiérou: Česká verze muzikálu RENT v Divadle Na Prádle
Režisér a producent Steve Josephson plánuje další představení na jaro 2015. Foto: archiv.

Generální zkouška se stala premiérou: Česká verze muzikálu RENT v Divadle Na Prádle

Kritiky i veřejností dlouho očekávaná premiéra české verze muzikálu RENT byla včera diváky přijata velmi vřele a emotivně.

Diváci ocenili ovacemi ve stoje nejen vynikající výkony herců a zpěváků, ale také sdělení Tomáše Vaňka (představitele Marka Cohena), že původně plánovaná premiéra, která byla kvůli nedořešeným licenčním právům představena divákům zdarma jako generální zkouška, se stala deset minut před začátkem představení nakonec premiérou.

Nelehký úkol, přebásnit originál muzikálu RENT, odkazující na mnohé americké reálie a kulturu, na sebe vzal Milan Malinovsky, který se jako herec s muzikálem setkal již v roce 2001. Na českém překladu pracoval bezmála dva roky.

Premiérové obsazení vycházelo až na výjimky z herců, kteří se podíleli na anglické verzi muzikálu RENT, jež měl premiéru v létě 2013 v divadle Na Prádle. Herce doprovázela čtyřčlenná kapela, což už není standardem v českých muzikálových vodách, nicméně pro muzikál RENT je nezbytnou součástí představení.

Režisér a producent Steve Josephson naplánoval v prosinci tohoto roku šest představení a další na jaro 2015.

Muzikál, který se od ostatních českých produkcí vyjímá svojí provokativností, emotivní energií a otevřeností ocení především mladší a střední generace diváků. Děj muzikálu, jehož podtextem je slogan „Žít se dá jen dnes“ se odehrává v New Yorku. Autorem libreta, hudby, původního dramatu je Jonathan Larson, který zemřel den před premiérou na NY Off-Broadwayi.

 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru