dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Generál Štefánik a starosta Prahy 1 Lomecký dostali znak českého letectva

Brigádní generál a bývalý velitel Vzdušných sil Armády ČR Libor Štefánik spolu se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým (TOP 09) obdrželi pamětní znak českého letectva. Stalo se tak při setkání na paměť československých letců britského Královského letectva (RAF) při příležitosti 71. výročí jejich návratu do vlasti. Akce, která se konala dnes odpoledne na Klárově u památníku letců RAF, se zúčastnila zhruba stovka lidí včetně jednoho z dosud žijících letců Pavla Vranského.
lomecky-raf-nahled

Brigádní generál a bývalý velitel Vzdušných sil Armády ČR Libor Štefánik (vlevo) spolu se starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým.

„Slavíme i první výročí odhalení památníku. Velký dík za to patří britským občanům a také panu Lomeckému, který za jeho vybudování sváděl dost tvrdý boj," uvedl Štefánik.

Podle Lomeckého je potřeba hrdinství českých letců neustále připomínat. „Svobodu nám nikdo automaticky nepřinesl, tu musel někdo vybojovat. Zvláště mladí lidé na to dnes často zapomínají. Vybojovat jsme si nakonec museli i tento památník," řekl.


Další články
Nahoru