dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská kultura

Generační divadlo CD 94 oslaví 20 let od svého založení

V říjnu uplyne 20 let od založení generačního divadla CD 94, jehož členy bylo na začátku své kariéry několik herců Městských divadel pražských. Proto se v Divadle Rokoko na 11. října od 21 hodin chystá jedinečná akce – Soirée CD 94 s podtitulem Komický pietní večer na oslavu 20. výročí založení divadelního sdružení CD 94. 

„Na tento večer byli pozváni ti, kteří stáli u jeho zrodu. Vystoupí např. Matěj Hádek, Marek Taclík, Klára Cibulková, Zdeněk Velen, Lenka Krčková, Veronika Pospíšilová, Martina Delišová, z našich herců Vasil Fridrich, Radim Kalvoda a Veronika Janků. Oprášíme některé scény a písničky z představení, což po 20 letech může mít jistý nádech nostalgie, ale věříme, že si diváci především užijí dost legrace,“ zve Petr Svojtka umělecký šéf Městských divadel pražských a tehdejší režisér a herec CD 94, kterého na jevišti také uvidíte.

Soirée bude moderovat Petr Vydra, o hudební složku večera se postará Jan Kučera. Těšit se můžete na písničky i činohru z představení Cesta kolem světa, Mandragora, V zajetí filmu, Tři mušketýři, Narozen 28. října a další. A chystá se i překvapení.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru