dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Gazeta.ru: Praha je jednička pro ruské novoroční turisty. Přijede i hodně Němců, Britů a Italů
Václavské náměstí v adventní době. Foto: archiv

Gazeta.ru: Praha je jednička pro ruské novoroční turisty. Přijede i hodně Němců, Britů a Italů

České hlavní město Praha se stalo jedničkou na žebříčku měst, „ve kterých na Nový rok bude hodně Rusů“. Alespoň podle pořadí, které sestavil populární ruský internetový zpravodajský server Gazeta.ru. Podle jeho údajů zaplatí návštěvník za noc v pražském hotelu v průměru méně než v případě soupeřů z „novoročního top-5“.

„Pro Rusy představuje Praha už řadu let nejpopulárnější novoroční destinaci. Je tu krásně, není to daleko, mají pivo a je tu relativně levně, čili je třeba sem jet," podotýká list. Záhodno je však si uvědomit, že „turistická Praha je sice nádherná, ale neturistická je ještě mnohem lepší“, dodává.

„Nezdržujte se na Starém Městě, nejezte a hlavně nepijte pivo v podnicích s nápisy ‚tradiční česká kuchyně‘ či ‚tradiční pivo‘. Stačí jen trochu vybočit z turistických tras a narazíte na podniky, kam chodí sami Češi. Pivo tu je ještě lepší, jídlo chutnější a obsluha milejší," poradila Gazeta.ru.

Na dalších místech žebříčku následuje Dubaj, kterou Rusové milují hlavně kvůli vedru v zimě a nehledě na pověst místa pro miliardáře si tam lze užít i relativně lacino. Estonská metropole je pak „dalším městem, které Rusové mají moc rádi kvůli pivu a kvůli tomu, že to tam nemají daleko", nemluvě o „světově proslulých diskotékách“.

O přednostech Paříže všichni vědí a navíc povánoční výprodeje zajistí, že se výlet vyplatí, protože stejné oblečení je prý v Moskvě dvakrát až třikrát dražší. Finské Rovaniemi je coby bydliště Santa Klause prý hlavně pro děti, ale bez nich tam dospělým bude podle ruského listu ještě mnohem veseleji.

Každopádně prý ruské cestovatele za novoročními svátky, které v jejich vlasti trvají první lednovou dekádu, nezastaví ani nynější směnný kurz, ani sváteční zdražování hotelů o 68 až 92 procent, poznamenal deník.

Do Prahy se v prosinci chystá kolem 480 000 turistů, nejvíc z Německa, Británie, Itálie či Ruska, informovala koncem listopadu mluvčí Pražské informační služby. Vloni se v prosinci v české metropoli ubytovalo zhruba 465 000 lidí.

Praha nabízí v hotelích, penzionech a hostelech 92 000 lůžek, na Silvestra jsou většinou plně obsazená. Podle odhadů společnosti Mag Consulting se pražským hotelům sice podaří


Další články
Nahoru