Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský sport

Gaultier ovládl squashový turnaj v Praze

Francouzský squashista Gregory Gaultier vyhrál mezinárodní PSA turnaj Czech Pro Series, který se konal na Strahově. Bývalý světový šampion porazil ve finále Jakuba Solnického 3:0 na sety. Akce, kterou pořádala Česká asociace squashe, probíhala za přísných hygienických podmínek a není jasné, kdy se další turnaj uskuteční. 

„Jsem velmi vděčný, že jsme si v této těžké době mohli zahrát s dalšími profesionálními sportovci. Vítězství mi pomůže k posunu na světovém žebříčku,“ prohlásil Gaultier, který dlouhodobě žije v Praze.

Na turnaji neztratil ani set, v semifinále porazil Brita Roberta Downera. Vítězstvím získal Gaultier svůj 44. titul na okruhu PSA, což je nejvíce z aktivních hráčů. V historickém pořadí mu patří páté místo.

„Jsem velmi vděčný asociaci, že uspořádala tento turnaj. Cítil jsem se dobře, noha je daleko silnější,“ narážel francouzský squashista na operaci kolene, která u něj proběhla před dvěma lety. Musel si dát pauzu a propadal na světovém žebříčku… Nyní je ve skvělé formě.  

„Chtěl bych se vrátit do první světové dvacítky, záleží také na turnajích, kolik jich letos bude. Pokud vše půjde a turnajů bude dost, rád bych se dostal mezi deset nejlepších hráčů,“ prohlásil Gaultier, který je v současné době na 39. místě. Ve finále se proti Solnickému dostal do problémů zejména ve druhém setu, kdy byl stav 6:6. „Tehdy jsem cítil, jak se Jakub zlepšil. Odehrál dobrý turnaj. Myslím, že mu pomáhá také trénink se mnou. Spoustu českých hráčů mě požádalo, abych si s nimi zahrál ve Squashclubu Strahov, kde se připravuji“.


Sportujte celý rok, zve Praha 2

Včera v 08:11

Sportovat v Praze 2 můžete v TJ Sokol Královské Vinohrady.

Jóga 50+ na Národní třídě

10. června 2021 v 06:25

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení pro 50+ se vrátilo po covidové přestávce do YOGAME STUDIA na Národní třídu.

Praha podpoří významné sportovní akce dalšími třemi miliony korun

8. června 2021 v 10:02

Vedení Prahy včera odsouhlasilo poskytnutí mimořádné finanční podpory na pořádání významných sportovních akcí, které se v letošním roce konají na území hlavního města. Celkově je pro tyto účely vyčleněna částka ve výši tří milionů korun.

Praha 1: Turnaj v nohejbalu trojic na hřišti Na Františku

8. června 2021 v 10:00

První městská část pořádá v sobotu 26. června tradiční turnaj v nohejbalu trojic na hřišti Na Františku.

Lysolajský běh

4. června 2021 v 09:24

Po roční odmlce se vrací tradiční sportovní událost, Lysolajský běh

Běhejte na podporu Sportovního klubu vozíčkářů Praha a získejte knihu o Praze 9

25. května 2021 v 09:26

Od 20. do 30. května můžete podpořit Sportovní klub vozíčkářů Praha tím, že vyběhnete na jakoukoliv trať v Praze 9. Volíte si její délku i dobu, kdy ji zdoláte.

Praha 4: Cvičíme Tai chi venku a zdarma

20. května 2021 v 09:25

V pondělí 17. května proběhla první lekce cvičení s prvky Tai chi v parku Na Pankráci. Naplánováno jich je celkem 32 až do podzimu. Lekce probíhají každé pondělí odpoledne a úterý dopoledne. Jsou zdarma a pro všechny sportovní nadšence.

Běh pro Sportovní klub vozíčkářů Praha

20. května 2021 v 08:41

Vyběhněte na trať, která se vám líbí a zapojte se do Charitativního běhu, který organizuje Sportovní klub vozíčkářů Praha ve spolupráci s městskou částí Praha 9.

Běh pro Paměť národa 2021

19. května 2021 v 18:10

Od čtvrtka 20. do neděle 23. května se uskuteční šestý ročník benefičního Běhu pro Paměť národa. Letos se účastníci budou muset kvůli covidu-19 obejít bez slavnostního hromadného startu, na vyznačené trasy v parcích a lesích po celém Česku se tentokrát vydají jednotlivě nebo s rodinou. V Praze...

Další články
Nahoru