dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
20°C
ByznysSeniorská Praha

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší distributor zemního plynu v tuzemsku od svého vzniku v roce 2007 již poskytl neziskovým organizacím dary v hodnotě přes 25 milionů korun.

„Pro řadu institucí pečujících o seniory může mít zásadní význam finanční podpora už v řádu desítek tisíc. Umožní například častější výměnu zdravotních matrací, které jsou pro ležící pacienty doslova životně důležité,“ vysvětluje COO GasNet Dušan Malý a dodává: „Dobročinné aktivity naší společnosti jsou cíleně zaměřeny zejména na pomoc hendikepovaným občanům, dětem, seniorům a rovněž na rozvoj vzdělanosti a zvyšování kvality nemocniční péče.“

Společnost GasNet na činnost zdravotnických a sociálních zařízení letos věnovala již téměř sedm set tisíc korun a celková částka připravená na tento rok činí 1, 75 milionu korun. Jednou z podporovaných organizací je Hospic Sv. Jiří v Chebu, který zajišťuje lékařskou péči v rodině nemocného, a na nákup zdravotnických potřeb letos obdržel bezmála 70 tisíc korun.

„Kapacitně jsme schopni zvládnout péči o patnáct pacientů současně, průměrná doba naší péče se pohybuje kolem třiceti dní, takže potřeba zdravotnického materiálu je poměrně značná,“ přibližuje situaci ředitelka Hospice Sv. Jiří Alena Votavová.

Dalšími podporovanými institucemi jsou například Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích, Domov důchodců v Bystřanech, Charita Jihlava nebo dětské domovy Nechanice, Strážnice či Police nad Metují. GasNet patří k nejvýznamnějším partnerům a dárcům v České republice. Kromě systematického poskytování přímých finančních příspěvků konkrétním organizacím podporuje rovněž své aktivní zaměstnance, kteří se ve volném čase dobrovolně angažují v pomoci potřebným.


Soutěž EY Podnikatel roku 2018 hlavního města Prahy a Středočeského kraje hledá svého vítěze

19. září 2018 v 09:27

Společnost EY vyhlásila již čtrnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje pod záštitou primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové. Do soutěže EY Podnikatel roku lze nominovat podnikatele, jímž je fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník...

Dobíjení elektromobilu na PREpointech – kdokoliv a kdykoliv na jeden klik

18. září 2018 v 10:07

Dobrá zpráva pro majitele elektroaut v celé ČR přichází z Pražské energetiky. Od začátku letošního září již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebují speciální čip, kartu a ani se nemusí nikde registrovat. Stačí mít mobilní telefon, načíst QR kód a zahájit...

Dopravní podniky představují další společnou kampaň

17. září 2018 v 17:09

Ode dneška bude v osmi městech napříč republikou k vidění reklamní spot, který s jistou nadsázkou představuje povolání řidiče MHD. Dopravní podniky touto společnou aktivitou lákají nové uchazeče o pozici řidiče v situaci, kdy na trhu práce chybí až 10,5 tisíce kvalifikovaných...

Kulturní a rodinné centrum Záhorského má provozovatele

17. září 2018 ve 12:21

Společnost Kulturní a rodinné centrum Barrandov bude provozovat nově zrekonstruované centrum Záhorského. Na základě výběrového řízení o tom jednomyslně rozhodla Rada MČ Praha 5 (RMČ) na svém zasedání 12. září.

Trojka pro sport: Být seniorem neznamená sedět doma!

17. září 2018 v 08:56

Přijďte v neděli 23. září od 10 do 17 hodin na jogu, taichi, cvičení na balonech, nordic walking, petanque, kuželky. Těšit se můžete i na výtvarnou dílnu a koncert Yvetty Simonové a Josefa Zímy.

Setkání s kulturou pro seniory Prahy 1

15. září 2018 v 07:45

Ve středu 19. září se koná akce, určená pro seniory z Prahy 1. V Malostranské besedě vystoupí Markéta Wankeová.

Domov pro seniory ponese jméno Zity Kabátové

15. září 2018 v 07:08

V pátek 21. září otevírá radnice Prahy 13 Domov pro seniory, který byl pojmenován po slavné herečce prvorepublikového filmu – Zitě Kabátové.

Lenka Kovačovská bude výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu

14. září 2018 v 11:05

Novou výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu (ČPS) se od 1. října stane Lenka Kovačovská. Bývalá náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro energetiku nahradí ve funkci Jana Rumla. 

Další články
Nahoru