dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
ByznysSeniorská Praha

GasNet se soustředí na podporu seniorů. Za 10 let už firma věnovala více než 25 milionů korun

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší distributor zemního plynu v tuzemsku od svého vzniku v roce 2007 již poskytl neziskovým organizacím dary v hodnotě přes 25 milionů korun.

„Pro řadu institucí pečujících o seniory může mít zásadní význam finanční podpora už v řádu desítek tisíc. Umožní například častější výměnu zdravotních matrací, které jsou pro ležící pacienty doslova životně důležité,“ vysvětluje COO GasNet Dušan Malý a dodává: „Dobročinné aktivity naší společnosti jsou cíleně zaměřeny zejména na pomoc hendikepovaným občanům, dětem, seniorům a rovněž na rozvoj vzdělanosti a zvyšování kvality nemocniční péče.“

Společnost GasNet na činnost zdravotnických a sociálních zařízení letos věnovala již téměř sedm set tisíc korun a celková částka připravená na tento rok činí 1, 75 milionu korun. Jednou z podporovaných organizací je Hospic Sv. Jiří v Chebu, který zajišťuje lékařskou péči v rodině nemocného, a na nákup zdravotnických potřeb letos obdržel bezmála 70 tisíc korun.

„Kapacitně jsme schopni zvládnout péči o patnáct pacientů současně, průměrná doba naší péče se pohybuje kolem třiceti dní, takže potřeba zdravotnického materiálu je poměrně značná,“ přibližuje situaci ředitelka Hospice Sv. Jiří Alena Votavová.

Dalšími podporovanými institucemi jsou například Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích, Domov důchodců v Bystřanech, Charita Jihlava nebo dětské domovy Nechanice, Strážnice či Police nad Metují. GasNet patří k nejvýznamnějším partnerům a dárcům v České republice. Kromě systematického poskytování přímých finančních příspěvků konkrétním organizacím podporuje rovněž své aktivní zaměstnance, kteří se ve volném čase dobrovolně angažují v pomoci potřebným.


Praha 6: Taneční odpoledne pro seniory

Dnes v 11:15

Taneční klub Astra Praha zve k odpolednímu tanci. Výuka a opakování základních figur do společenských tanců s ukázkou dětských tanečních párů pro osoby starší 60 let.

Na Karneval pro seniory zve Praha 10

Včera v 15:09

Blíží se Karneval pro seniory, letos za doprovodu Orchestru Stanislava Douši a skvělých hostů. V pátek 23. listopadu od 17 hodin v KD Barikádníků vystoupí Miluška Voborníková a Rebelové rokenrolu.

Praha 9: Pro seniory v listopadu

Včera ve 13:32

V nabídce listopadových akcí pro seniory MČ Praha 9 – Vysočanská Véčka je návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Nejvíce nových bytů se prodává v Praze 5

Včera v 08:46

Nejvíce nových bytů v Praze se pravidelně prodává v páté a deváté městské části. První dvojice se letos nemění, stejná místa obsadily obě lokality i ve třetím čtvrtletí. Pětka obhájila prvenství z předchozího kvartálu s velkým náskokem, hlavně díky oblibě...

V České republice je 103 000 spících firem, víc než polovina z nich má sídlo v Praze

12. listopadu 2018 v 10:02

Každá pátá firma registrovaná v České republice není aktivní. Podíl spících firem je o 5,75procentních bodů vyšší mezi společnostmi s ručením omezeným než mezi akciovými společnostmi. Nadpoloviční většina neaktivních firem má sídlo v Praze. Neaktivní firmy jsou nejčastěji z oblasti podpůrných...

Vysočanská Véčka pro seniory v listopadu

10. listopadu 2018 v 09:23

Nabídka listopadových akcí pro seniory Prahy 9 – Vysočanská Véčka. Čeká na vás hudební vystoupení, recitace, návštěva Botanické zahrady i vycházka do přírody.

Praha 6 pro seniory

9. listopadu 2018 v 07:38

V programu Komunitního seniorského centra Šlejnická  ve Šlejnického ulici 5 v Praze 6 na listopad naleznete různé aktivizační programy jako odborné kurzy, paměťová cvičení, výuka anglického jazyka.

V říjnu zbankrotovalo 66 firem, 437 podnikatelů a 1186 fyzických osob

7. listopadu 2018 v 08:11

V říjnu letošního roku bylo vyhlášeno 66 bankrotů obchodních společností, 437 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 1186 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 89 návrhů na bankrot obchodních společností, 537 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1 310 návrhů na osobní bankrot. Počet...

Každé sousto se počítá. V innogy sbírají potraviny celý týden

7. listopadu 2018 v 07:12

Národní Potravinová Sbírka 2018 proběhne již tuto sobotu, v innogy sbírají potraviny a drogistické zboží již od pondělka v pěti svých lokalitách.

Mladí podnikatelé platí faktury s největším zpožděním

6. listopadu 2018 v 10:07

Nejhorší platební morálku mezi živnostníky mají mladí podnikatelé do třiceti let. Bez ohledu na pohlaví své závazky hradí průměrně s pětidenním zpožděním. S přibývajícím věkem se platební disciplína zlepšuje, ale zároveň roste rozdíl mezi muži a ženami. Takové jsou závěry analýzy poradenské...

Praha 3 zve seniory na přednášku o bezpečí

6. listopadu 2018 v 09:06

Na téma obecná bezpečnost se koná přednáška a praktické nácviky v úterý 20. listopadu.

Kurzy trénování paměti pro seniory

5. listopadu 2018 v 11:11

Stejně jako v předchozích letech pořádá Praha 10 opětovně kurzy trénování paměti a kurz trénování paměti doplněný o pohybové aktivity pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.

Další články
Nahoru