dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Garáže Klíčov lákají na oslavy svých kulatin
Provoz garáží na Klíčově byl zahájen v roce 1973. Foto: archiv DPP

Garáže Klíčov lákají na oslavy svých kulatin

Již čtyřicet let fungují garáže Klíčov na Proseku a v rámci tohoto výročí se v sobotu otevřou veřejnosti. Od 10 do 14 hodin budou moci navštívit zájemci garáže, které se nachází v trojúhelníku mezi ulicemi Letňanská, Čakovická a Kbelská.

Návštěvníkům se představí současný vozový park i tři historické autobusy, pro děti budou připraveny soutěže. Nebude chybět ani informační stánek dopravního podniku a občerstvení.

Na Klíčově má v současnosti „domov“ 299 autobusů (66 vozů standardních, 88 standardních nízkopodlažních, 10 nízkopodlažních midibusů, 38 kloubových autobusů, 97 kloubových nízkopodlažních).

V únoru letošního roku odtud bylo každý den v ranní špičce vypravováno 208 autobusů, z toho 80 kloubových. Z celkového počtu vypravovaných vozů bylo 117 nízkopodlažních (50 kloubových).

Jako připomínka zahájení provozu garáží na Klíčově probíhá až do konce března ve stanici metra Prosek malá výstavka, která představuje, jak měla garáž Klíčov, která se svým architektonickým pojetím stala charakteristickou stavbou této části Prahy, původně vypadat, jak se stavěla i jaké byly počátky jejího provozu.

O výstavku nepřijdou ani návštěvníci prohlídky zázemí klíčovských garáží – v areálu bude přístupná její kopie.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru