dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Gambler zpronevěřil šéfovi 1,6 milionu korun
Zpronevěřené statisíce naházel podvodník do automatů. Ilustrační foto: sxc.hu

Gambler zpronevěřil šéfovi 1,6 milionu korun

Třiadvacetiletého muže, který zpronevěřil svému zaměstnavateli bezmála 1 600 000 korun, zadrželi kriminalisté ze 7. oddělení Prahy II. Muž pracoval od poloviny loňského roku do letošního února jako vedoucí pracovník na pobočce jedné z telefonních společností.

Někdy i několikrát do měsíce si ponechal část tržby, kterou měl odevzdat agentuře převážející peníze. Toho se dopouštěl zpravidla během pracovní doby a to v okamžiku, kdy se na prodejně nikdo nenacházel.

Ve dvou případech dokonce mimo pracovní dobu v nočních hodinách z trezoru odcizil další peníze, které si taktéž ponechal.

Při zadržení po odchodu z prodejny v garážích obchodního centra kriminalisté v jeho vozidle, které měl dlouhodobě půjčené z autopůjčovny, nalezli několik sáčků sloužící pro transport peněz.

„U sebe měl ještě třicet tisíc korun, které právě odcizil v prodejně. Při výslechu a předložení všech důkazních materiálů se třiadvacetiletý muž doznal k třiatřiceti skutkům,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. 

Nejsmutnější na celém případě je, že veškerou zpronevěřenou hotovost „investoval“ do hracích automatů a sám si za ni vůbec nic nepořídil. Za trestný čin krádeže a zpronevěry mu hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru