dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Galský kohout zve k návštěvě, francouzská ambasáda ukáže veřejnosti krásný palác
Zatím poslední Den otevřených dveří Buquoyského paláce se konal loni v září. Po roce přivítá krásná stavba návštěvníky znovu. Foto: www.france.cz

Galský kohout zve k návštěvě, francouzská ambasáda ukáže veřejnosti krásný palác

V rámci Dnů evropského dědictví se si tuto neděli 14. září můžete prohlédnout Buquoyský palác, sídlo Francouzského velvyslanectví v Praze. Vchod do paláce a bezpečnostní kontrola budou z Velkopřevorského náměstí 2 na Malé Straně.

Den otevřených dveří je pro veřejnost jedinečnou příležitostí k seznámení s tímto skvostem pražské barokní architektury, který zůstal zachován ve své původní podobě a je vybaven původním historickým nábytkem a předměty pocházejícími ze sbírek Francouzského národního mobiliáře. Jako rezidence francouzského velvyslance je Buquoyský palác obvykle pro veřejnost uzavřen.

Palác i zahrada budou pro návštěvníky otevřeny zdarma od 10 do 17 hodin k samostatné prohlídce. U vchodu bude k dispozici malý průvodce. Vchod do paláce a bezpečnostní kontrola budou z Velkopřevorského náměstí 2, Praha 1. 

francouzska-ambasada-interier-nahled

Salónek Richelieu

Tým francouzského velvyslanectví a Francouzského institutu v Praze bude návštěvníkům k dispozici a zodpoví jejich případné dotazy na aktivity jednotlivých oddělení velvyslanectví.

V rámci prohlídek se konají doprovodné akce:

Buquoyský palác na papíře: návštěvníci si budou moci prohlédnout kopie plánů a původních výkresů z Národního archivu ČR. Tyto dokumenty z různých období podávají svědectví o mnohých přestavbách paláce (velké schodiště, neobarokní výzdoba, kanalizace…).

Výstava současného umění: výstava několika děl českého umělce Adama Vačkáře. Nechte se překvapit konfrontací moderního umění s barokním prostředím Buquoyského paláce. Adam Vačkář studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts v Paříži a účastnil se mnoha mezinárodních výstav (Paříž, Mety, Bukurešť, Basilej, Kolín nad Rýnem….).

francouzska-ambasada-interier1-nahled

Velká jídelna

Atelier uměleckého restaurování: údržba Buquoyského paláce vyžaduje pečlivou práci uměleckých řemeslníků. V hudebním sále se návštěvníci budou moci seznámit s technikami čištění a restaurování stěn, stropů a dřevěného pozlaceného obložení paláce.

Francouzské představení: ve 14 a v 15h vystoupí soubor Atelier Théâtre Gybon (Gymnázium Boženy Němcové z Hradce Králové) s úryvky z knihy Malý princ a z divadelní hry Le Guichet.


Další články
Nahoru