Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Galerie Yellow Korner představuje veřejnosti díla známých fotografů
Foto: Yellow Korner

Galerie Yellow Korner představuje veřejnosti díla známých fotografů

Ve Vinohradské ulici v Praze 2 se otevřel unikátní exhibiční prostor, galerie Yellow Korner, která vystavuje díla předních světových fotografů a v budoucnu plánuje spolupráci i s českými umělci. Nyní se v pražském prostoru představí například Laurent Baheux, Ludwig Favre či Pedro Jacques Krebs. Zájemci si mohou vystavená díla zakoupit, na místě budou mít na výběr ze stovek snímků různého tematického zaměření. Vzhledem k tomu, že se celý koncept snaží udělat fotografické umění dostupnějším, jsou ceny děl přívětivé. 

Fotografie pro všechny
„Chceme přiblížit umění a fotografii všem, kteří o ni mají zájem. Koncept Yellow Korner je jednoduchý: namísto vystavení 10 děl za 5 000 EUR přinášíme 1 000 děl za 50 EUR, čímž umění zprostředkováváme širší veřejnosti. Galerie fungují po celém světě a Česká republika, pyšnící se velkými jmény v oblasti fotografie, proto nesmí zůstat výjimkou,” popisuje fungování konceptu Miroslav Konarovský, majitel pražské pobočky galerie Yellow Korner. 

Díla z celého světa  
Návštěvníci si mohou prohlédnout například díla francouzského fotografa Laurenta Baheuxe, zaměřující se na černobílé fotografie zvířat.

S podobným tématem, ale úplně jiným stylem se představí Pedro Jacques Krebs z Peru, který za své snímky především amazonských zvířat získal mnohá ocenění, naposledy například prestižní International Photography Award (IPA) v kategorii Nature/Wildlife.

Z Francie pochází i další známý fotograf Ludwig Favre, který ve svých dílech naopak zachycuje atmosféru velkých, převážně amerických měst, například New Yorku či Los Angeles. 

Vystavená díla je možno na místě zakoupit, k dispozici jich bude několik stovek. Díla přitom nejsou tematicky omezená, vyberou si jak milovníci městských linií, přírodních panoramat, zvířat, tak i ti, kteří preferují abstraktní fotografii či fotografie ze světa módy. Další snímky ke koupi je pak možné nalézt v online prostoru, kde jsou v nabídce fotografie ze všech světových poboček Yellow Korner. 

„Fotografie lze přímo v galerii objednat v různých velikostech a formátech, každý zájemce si zároveň může vybrat i rám dle svého přání. Celé dílo můžeme do velké míry personalizovat. Se vším rádi pomůžeme a poradíme, v galerii Yellow Korner chceme zajistit prvotřídní zážitek z umění, který lze následně přenést do domovů našich návštěvníků. I tím se náš koncept liší od jiných exhibicí, kde není pro jakékoliv změny prostor,” dodává Konarovský.

Všechny fotografie se tisknou v laboratořích speciální nedigitální technikou, díky čemuž je zachována nejvyšší možná kvalita samotných děl. Každý snímek je očíslovaný a patří k němu certifikát autenticity. Každé dílo se prodává pouze v limitovaném počtu kopií, což zaručuje jejich originalitu.  Autor: TZ, red

Shari Lapena: Manželé odvedle

Dnes v 11:51

Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme...

Výstava připomene desáté výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

Včera v 07:30

V prostorách Galerie 1 ve Štěpánské 47 bude od 2. prosince do 29. ledna zpřístupněna výstava k 10. výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem. Jejími autory jsou Alan Pajer a Tomáš Oliva ze spolku Ars Metropolis. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. prosince od...

3KinoFest jako středoevropský Sundance? Proč ne

27. listopadu 2021 v 15:11

Letošní dramaturgie nedávno zakončeného 8. ročníku mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest se povedla. Vítězný film Nezanechat stopy režiséra Jana P. Matuszyńského se právě teď začíná promítat v amerických kinech a v Los Angeles bude představen jako nominant na Oskara. A minimálně dva další...

Z Hrádečku na Hrad a Tváře doby. Výstava k desátému výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

23. listopadu 2021 v 09:14

Na výstavu k desátému výročí poledního rozloučení s Václavem Havlem zve Praha 1 do Gaerie1. Vernisáž se koná ve středu 1. prosince v 18 hodin.

Výstava v Národním památníku na Vítkově připomíná osudy vězňů z koncentračního tábora Flossenbürg

20. listopadu 2021 v 09:24

Národní muzeum otevřelo u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem „Dneska ctí tě za svatého, zítra budeš sviňák!“ Československé osudy ve 20. století. Jedná se o putovní panelovou výstavu Památníku koncentračního tábora Flossenbürg,...

Praha 11 zve na výstavu Fragmenty

18. listopadu 2021 v 08:59

Výstavu Fragmenty fotografa Carlose Sardá Vidala najdete až do konce roku v Komunitním centru Matky Terezy.

Tóny nad městy zazní v Praze 5

17. listopadu 2021 v 11:02

Koncert je součástí dvacátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy. Mimořádný zážitek slibuje závěrečný koncert festivalu, který ve středu 24. listopadu od 18 hodin v obřadní síni MČ Prahy 5, Stroupežnického 493.

Praha 15 zve na Hostivařský Session

17. listopadu 2021 v 09:40

Hostivařský Session se koná ve čtvrtek 18. listopadu. Vstup zdarma.

Prahu rozpálí temperament španělského flamenka

17. listopadu 2021 v 08:31

Od 24. do 28. listopadu se jako hlavní hvězdy festivalu Den flamenka neboli Día del Flamenco představí špičkový tanečník mladé generace Ivan Vargas, jenž nás se svými muzikanty pozve do rodné Granady, španělská tanečnice Virginia Delgado s premiérou nového programu s názvem Zahrada či vynikající...

FOK představí dětem Beethovena v pořadu Orchestr na dotek

17. listopadu 2021 v 08:26

Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK chystá druhý koncert z rodinné řady Orchestr na dotek. Tentokrát se děti hravým způsobem seznámí s Ludwigem van Beethovenem.

Další články
Nahoru