Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Galerie Yellow Korner představuje veřejnosti díla známých fotografů
Foto: Yellow Korner

Galerie Yellow Korner představuje veřejnosti díla známých fotografů

Ve Vinohradské ulici v Praze 2 se otevřel unikátní exhibiční prostor, galerie Yellow Korner, která vystavuje díla předních světových fotografů a v budoucnu plánuje spolupráci i s českými umělci. Nyní se v pražském prostoru představí například Laurent Baheux, Ludwig Favre či Pedro Jacques Krebs. Zájemci si mohou vystavená díla zakoupit, na místě budou mít na výběr ze stovek snímků různého tematického zaměření. Vzhledem k tomu, že se celý koncept snaží udělat fotografické umění dostupnějším, jsou ceny děl přívětivé. 

Fotografie pro všechny
„Chceme přiblížit umění a fotografii všem, kteří o ni mají zájem. Koncept Yellow Korner je jednoduchý: namísto vystavení 10 děl za 5 000 EUR přinášíme 1 000 děl za 50 EUR, čímž umění zprostředkováváme širší veřejnosti. Galerie fungují po celém světě a Česká republika, pyšnící se velkými jmény v oblasti fotografie, proto nesmí zůstat výjimkou,” popisuje fungování konceptu Miroslav Konarovský, majitel pražské pobočky galerie Yellow Korner. 

Díla z celého světa  
Návštěvníci si mohou prohlédnout například díla francouzského fotografa Laurenta Baheuxe, zaměřující se na černobílé fotografie zvířat.

S podobným tématem, ale úplně jiným stylem se představí Pedro Jacques Krebs z Peru, který za své snímky především amazonských zvířat získal mnohá ocenění, naposledy například prestižní International Photography Award (IPA) v kategorii Nature/Wildlife.

Z Francie pochází i další známý fotograf Ludwig Favre, který ve svých dílech naopak zachycuje atmosféru velkých, převážně amerických měst, například New Yorku či Los Angeles. 

Vystavená díla je možno na místě zakoupit, k dispozici jich bude několik stovek. Díla přitom nejsou tematicky omezená, vyberou si jak milovníci městských linií, přírodních panoramat, zvířat, tak i ti, kteří preferují abstraktní fotografii či fotografie ze světa módy. Další snímky ke koupi je pak možné nalézt v online prostoru, kde jsou v nabídce fotografie ze všech světových poboček Yellow Korner. 

„Fotografie lze přímo v galerii objednat v různých velikostech a formátech, každý zájemce si zároveň může vybrat i rám dle svého přání. Celé dílo můžeme do velké míry personalizovat. Se vším rádi pomůžeme a poradíme, v galerii Yellow Korner chceme zajistit prvotřídní zážitek z umění, který lze následně přenést do domovů našich návštěvníků. I tím se náš koncept liší od jiných exhibicí, kde není pro jakékoliv změny prostor,” dodává Konarovský.

Všechny fotografie se tisknou v laboratořích speciální nedigitální technikou, díky čemuž je zachována nejvyšší možná kvalita samotných děl. Každý snímek je očíslovaný a patří k němu certifikát autenticity. Každé dílo se prodává pouze v limitovaném počtu kopií, což zaručuje jejich originalitu.  Autor: TZ, red

Výstava v Centru DOX: Bolest těch druhých

Dnes v 08:24

Cílem výstavního projektu Bolest těch druhých je zamýšlet se nad schopností umění vypovídat o válce, ale především nad naší (ne)schopností vztahovat se prostřednictvím umění k hrůzám války a k bolesti lidí, které zasáhla.

José Cura oslaví s Pražskými symfoniky životní jubileum

Dnes v 07:30

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil koncerty s José Curou k příležitosti jeho 60. narozenin. Světoznámý operní pěvec se představí nejen jako znamenitý tenorista ve scénách z oper Giuseppe Verdiho, ale také jako dirigent a skladatel.

Leden ve Viole: Vína popít lok, Proč si nezatančíte?, Stará dáma vaří jed a Ladění Violy

Dnes v 07:25

I v lednu můžete usednout v hledišti Divadla Viola a v útulném prostředí se sklenkou vína nebo nad šálkem kávy si vychutnat představení.

Pět nejistých situací představí nové hudební kompozice

Dnes v 07:13

Pět nejistých situací je první spolupráce ansámblu Prague Quiet Music Collective s Galerií hlavního města Prahy. PQMC oslovil pět současných skladatelů, kteří se nechali inspirovat pěti výtvarnými díly ze sbírek GHMP, v reakci, na něž zkomponovali nové skladby. 

Nekompromisní plynutí času studentů DAMU

7. prosince 2022 v 09:16

Inscenační tým v čele s režisérem Romanem Poliakem uvede ryze autorskou tvorbu s netradičním názvem 57'12''. Pohybová inscenace se zaměřuje na tematiku času. Čas jako společný prvek nás všech, který se snažíme ovlivnit, ale nikdo neunikne jeho nekompromisnímu plynutí. Premiéra bude uvedena...

Play Havel. Online hra vás zavede do budovy zvláštního úřadu, vy rozhodnete co dál

7. prosince 2022 v 06:48

Divadlo X10 ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla spustilo online projekt Play Havel vycházející z dramat posledního československého a prvního českého prezidenta. Play Havel se odehrává v budově neznámého ale zcela jistě významného úřadu, kterou musí divák a hráč v jedné osobě proputovat, aby...

Akademie operního zpěvu divadla San Carlo v Neapoli vystoupí v Rudolfinu

6. prosince 2022 v 06:11

U příležitosti oslav stého výročí založení Italského kulturního institutu v Praze založeného v roce 1922 se 18. prosince ve Dvořákově síni Rudolfina uskuteční zvláštní pocta divadla San Carlo v Neapoli, které je jedním z největších symbolů italské kultury. 

Adventní koncert v Kostele sv. Václava na Zderaze

5. prosince 2022 v 09:51

Praha 2 zve milovníky hudby na pokračování cyklu Adventních koncertů v kostelích. Poslední koncert z cyklu Adventních koncertů proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v Kostele sv. Václava na Zderaze.

Komorní koncert na Nuselské radnici

5. prosince 2022 v 08:00

V úterý 10. ledna pořádá Praha 4 na Nuselské radnici Komorní koncert. Vstupenky za 50 korun jsou od 5. prosince v prodeji.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

4. prosince 2022 v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Duchovní i světská hudba Antonia Vivaldiho v Rudolfinu

1. prosince 2022 v 16:10

Po úspěšném listopadovém provedení zelenkovského programu v prestižním bruselském kulturním centru Bozar se Collegium 1704 vrací na domovské pódium v Praze. Na koncertě 6. prosince zazní pod vedením dirigenta Václava Lukse Vivaldiho zhudebněný žalm Laudate Pueri a také jeho koncertní díla psaná...

Další články
Nahoru