dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Galerie pod radnicí vystavuje obrazy Rudolfa Mejsnara

Do konce března pořádá městská část Praha 3 výstavu Sny a realita malíře Rudolfa Mejsnara ve své Galerii pod radnicí.

Kompozice plné teplých barev a expresionistického pojetí mají v sobě punc starobylého romantismu i dojemné patiny, v nichž se mísí lyrika půvabné krajiny i laškovné grotesky. Víly, trpaslíci i jihočeské rybníky tu v autorově pojetí podléhají nadsázce pohádkových výjevů, které jsou jak surreálně rozladěné, tak reálně vypravují příběh někoho, kdo prožil nevšední život.

Rudolf Mejsnar (nar. 1928), rodák ze Lhoty Zálesní v Krkonoších, začínal jako textilní kreslíř,  v letech 1949 – 1955 absolvoval VŠUP v Praze. Talent mu otevřel dveře do pražského Ústavu bytové a oděvní kultury, pod jehož křídly sbíral za své návrhy filmtisku, artprotisu, gobelínů i pačvorku ocenění na světových výstavách v Bruselu a Montrealu. Od počátku 90. let minulého století se s ohledem na nedostatek zakázek pro gobelíny plně věnuje malbě, v níž zúročil zkušenosti ze svého původního uměleckého povolání, a to zcela nevšední formou.

Výstavu můžete zhlédnout do 31. března.

Otevřeno:

pondělí a středa:        8 – 18 h

úterý a čtvrtek:           8 – 16 h

pátek:                         8 – 15 h


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru