dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Galerie plánuje rekonstrukci paláce u Karlova mostu. Najde Praha v rozpočtu stamiliony?
Krása Colloredo-Mansfeldského paláce po rekontrukci vynikne. Foto: archiv GHMP

Galerie plánuje rekonstrukci paláce u Karlova mostu. Najde Praha v rozpočtu stamiliony?

Galerie hlavního města Prahy chystá v příštích letech kompletní rekonstrukci Colloredo-Mansfeldského paláce v Karlově ulici. Náklady odhaduje na 800 milionů korun. Oprava kulturní památky, která stojí na Královské cestě, by měla být dokončena pravděpodobně v roce 2023.

Barokní budovu má galerie ve správě čtyři roky. Za tu dobu zajistila dílčí opravy, aby mohla část prostor zpřístupnit veřejnosti. Pořádá v nich výstavy a koncerty, v přízemí je kavárna.

Ještě letos se podle šéfky investic galerie Milady Novotné do budovy přestěhuje edukační centrum pro děti, které dosud sídlilo v nevyhovujících prostorách Domu U Zlatého prstenu.

Podle odborníků je stav paláce neutěšený a celková oprava nezbytná. Galerie proto nechala zpracovat restaurátorské průzkumy a sondy, na základě kterých vznikne projekt.

Příprava rekonstrukce a samotné práce potrvají několik let. Záležet bude především na tom, zda se v rozpočtu Prahy, která je majitelem paláce, najde dostatek peněz.

Památka by i v budoucnu měla sloužit pro kulturní a společenské akce. Část bude vyčleněna na kanceláře galerie, které jsou nyní na několika místech.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru