dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Galerie NaVíc. Stálý projekt, který bude pomáhat dětem
Galerie svůj provoz oficiálně zahájila 12. března. Foto: archiv Galerie NaVíc

Galerie NaVíc. Stálý projekt, který bude pomáhat dětem

Galerie NaVíc, ojedinělá virtuální výstavní síň, vznikla pro podporu české nadace Naše dítě, která již 22 let pomáhá nejen hendikepovaným dětem.

Nápad na založení galerie se zrodil v hlavě ostravského uměleckého fotografa Lumíra Žemly. Po spojení se s filmovou režisérkou Evou Toulovou, dostává jeho nápad reálnou podobu.

Žemla šel za svým cílem s představou nejen pomoci potřebným, ale také s myšlenkou dostat mezi lidi originální umění: „Představte si, že Vám doma visí na zdi originální fotografie a navíc se na ni díváte s pocitem, že jste někomu pomohl. No není to krásné?“ říká o svém záměru Lumír Žemla.

Hlavním cílem Galerie NaVíc je samozřejmě charitativní činnost, ale také snaha o představení nadaných autorů široké veřejnosti. Každý z autorů bude moci v galerii vystavovat po dobu dvou měsíců. A lidé nejen, že si po uplynutí období budou moci prohlédnout nová díla, ale také přispět na charitativní účely. Za svůj příspěvek, si z vystavených fotografií vyberou jednu, jako poděkování. Fotografie bude dodána přispěvateli v tisku. V plánu je u nejúspěšnějších fotografií, zavést stálou expozici – dvoranu slávy. U každé z vystavených fotografií bude uváděna celková částka, kterou bylo na projekt přispěno. Galerie NaVíc se bude také účastnit různých benefičních akcí nadace, kde bude možnost přispět přímo na místě a hned si fotografii odnést domů.

„Když mi Lumír o projektu vyprávěl, přišlo mi skvělé, že se v něm myslí na všechny – pomůže se nadaci, přispívatel získá originální fotografii a fotografové zase mají jedinečnou možnost propagace. Byla by věčná škoda tento skvělý projekt nezrealizovat.“ uvedla režisérka Eva Toulová, která projekt produkčně zaštítila.

A mnoho dalších zajímavostí čeká na návštěvníky této internetové galerie, například pravidelné vydání galerijních novin, kde se lidé každé dva měsíce dozví více o vystavovatelích a také o tom, jak se galerii daří. Další zvláštností bude změna prostředí. Prostor bude na začátku šedivý a dle příspěvků bude virtuálně vzkvétat a měnit svou vizáž. Je nutno také vyzdvihnout, že veškerá činnost této galerie je čistě volnočasovou aktivitou všech, co v galerii působí.

Galerie svůj provoz oficiálně zahájila 12. března v 15 hodin, křestem  v Klubu Joe /Revoluční 655/1, Praha 1/. Křtiteli byli  – herečka Barbora Mottlová, zpěvák Jaro Smejkal a ředitelka nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru