dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Dětská Praha

Galerie „D“ Portheimka se zaměřuje i na dětského návštěvníka

Galerie „D“ Portheimka připravila pro děti mapu s úkoly pod názvem „Procházka Prahou s Karlem IV“. Dětské publikum je ostatně skupinou, na něž se chce galerie zaměřovat stále více – upravila proto své prostory i nabídku tak, aby se děti staly pravidelnými návštěvníky galerie.

Příspěvková organizace MČ Praha 5 Kulturní centrum Praha 5, resp. Galerie „D“ Portheimka, připravila pro děti mapu s úkoly pod názvem „Procházka Prahou s Karlem IV“.

„Mapa byla distribuovaná do škol a na další místa. Pro zájemce je k dispozici i v elektronické podobě na webových stránkách Prahy 5,“ říká radní Viktor Čahoj (TOP 09). „Mapa pomocí krátkého povídání a lehkých úkolů seznamuje děti se sedmi pražskými místy, které mají nějakým způsobem vazbu na Karla IV. Je to ideální manuál na procházku po Praze, třeba během prázdnin,“ říká Jaroslava Malíková, ředitelka Kulturního centra Praha 5.

Splněné úkoly z mapy Karla IV. navíc děti nebo jejich rodiče mohou přinést 28. září 2016, kdy v parku Portheimka proběhne vyhlášení výsledků soutěže.

Ostatně dětské publikum a návštěvníci se poslední dobou stávají skupinou, na něž se Portheimka zaměřuje stále více. „Upravili jsme část letohrádku, který je nyní věnován pouze dětským návštěvníkům. Čekají je zde výstavy, divadelní vystoupení a jiné kulturní akce, speciální nabídku máme i pro školky a školy,“ dodává Malíková.

Galerie zároveň dává prostor i dětským umělcům – až do 17. července zde poběží výstava Karel IV. pohledem žáků ZŠ a ZUŠ Prahy 5, která měla vernisáž 16. června.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru