dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Galerie 1: Začala výstava dětských výtvorů k době Karla IV.
Děti se vytáhly, výstava nabízí velké množství zajímavých prací. Foto. P1

Galerie 1: Začala výstava dětských výtvorů k době Karla IV.

V Galerii 1 byla v úterý slavnostně zahájena výstava „Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1“, která vznikla u příležitosti sedmistého výročí narození Karla IV. K vidění jsou umělecká díla celkem 39 vystavovatelů, jimiž jsou děti z mateřských, základních i středních škol v Praze 1. Výstava bude k vidění od 4. do 14. května v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1.

Do oslav význačného výročí narození otce vlasti – Karla IV. se v Praze 1 zapojili žáci a studenti ze škol v Praze 1. A zhostili se toho opravdu zodpovědně. Z jejich uměleckých děl, která si v mnohém nezadají s profesionální tvorbou, vznikla krásná výstava.

„Invence a nápady našich nejmenších ani ne tříletých předškoláků, žáků našich základních škol a středoškoláků, kteří se do projektu zapojili, jsou obdivuhodné,“ pochvalovala si nasazení mladých tvůrců radní pro školství Eva Špačková.

„Jsem velmi ráda a oceňuji, že se přidaly i kroužky a spolky, kterým poskytuje naše městská část dotace na celoroční činnost a výsledky jsou nade vší pochybnost. Svědčí o tom krásná leporela dětí z kroužku Vojtěšská paleta ale také výrobky z řezbářského, knihvazačského či keramického kroužku,“ dodala radní.

V rámci projektu „Doba Karla IV. očima dětí Prahy 1“ měli děti a žáci za úkol ztvárnit libovolným způsobem ať už samotnou osobnost Karla IV., nebo dobu jeho vlády, která je spojena s bezprostředním okolím jejich škol.

doba-karla-iv-ocima-deti-prahy-1-nahled

Základní škola Malostranská vyrobila sadu šperků a trůn pro Karla IV. a jeho ženy. Řezbářský kroužek základní školy náměstí Curieových zase vytvořil uměleckou kopii Karlova mostu a žáci základní školy Brána jazyků bravurně ztvárnili bystu Karla IV. a reliéfy z jeho doby. Uměleckých děl je ale na výstavě mnohem a mnohem více.

Výstava bude probíhat do 14. května v Galerii 1 a její průběh bude zpestřen řadou dalších akcí. Předčítání z připravované knihy Renaty Fučíkové proběhne 12. května od 10 hodin a je určeno dětem od 2. do 5. tříd základních škol.

Besedu na téma tvorby komixu připravuje Jonáš Ledecký, autor komixu „Karel IV. pán světa“. Termín besedy bude ještě upřesněn a zveřejněn na webových stránkách: http://www.praha1.cz/cps/skolstvi.html.
 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru