Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražská kultura

Galerie 1 uzavřela příjem přihlášek pro výstavní sezonu příštího roku

Galerii 1, unikátní výstavní prostor Prahy 1, prezentující jak osvědčenou a výraznou tvorbu vynikajících výtvarníků všech výtvarných oborů, tak i objevující a podporující talentované umělce všech věkových kategorií najdete ve Štěpánské 47. 

Tak jako každý rok, tedy i letos mohli zájemci o výstavu své tvorby v Galerii 1 podávat od začátku ledna do konce dubna přihlášky, a to na termíny v příštím roce. Letos přihlásilo téměř 40 uchazečů.

„Moc mě těší stále stoupající zájem, který svědčí o tom, že se Galerie 1 právem řadí mezi přední galerie nejen v naší městské části,“ vyzdvihl 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, do jehož gesce spadá kultura.

Podstatou výstav v Galerii 1 je podle něj zprostředkování pestrého kulturního zážitku se zaměřením na prezentaci toho nejlepšího výtvarného umění, včetně designu, motivace široké veřejnosti k návštěvám zajímavých výstav a prezentace co největší artové pestrosti.

„V současné době došlé přihlášky zpracováváme a připravujeme ucelený materiál k projednání v komisi kultury a sportu. Plán výstav v Galerii 1 na rok 2024 bude znám nejpozději do konce června tohoto roku a všichni zájemci budou o výsledcích jednání informováni,“ dodala Markéta Hájková, projektová manažerka radnice, která má Galerii 1 od na starost.

Galerie 1 sídlí ve Štěpánské 47 (na rohu ulice V Jámě) a je otevřena od úterý do pátku od 10 do 12 a dále od 13 do 18 hodin, v sobotu pak od 10 do 14 hodin.

Vstup je zdarma.Autor: Alo

Praha 13: Hudba pod Radnicí

Dnes v 11:11

Skupina Big Rock bude hrát nejlepší rockové songy skupin Kabát, Katapult, Turbo, Pink Floyd, Judas Priest v restauraci Pod Radnicí v Praze 13.

Galerie Villa Pellé vystaví levitující obrazy a objekty Lubomíra Typlta

Včera ve 13:21

Galerie Villa Pellé v Praze 6 připravuje rozsáhlou výstavu aktuální tvorby předního českého malíře Lubomíra Typlta, absolventa prestižní Kunstakademie v Düsseldorfu, jehož obrazy jsou charakteristické silně kontrastní barevností i sarkastickým humorem.

Koncert tradiční romské hudby

27. května 2023 v 06:26

Vrcholem festivalu Khamoro je série tří koncertů tradiční romské hudby. Během toho druhého se v holešovické La Fabrice představí hudební tělesa, které spojuje jedna charakteristika: na evropské scéně působí už nějaký ten pátek a jde o úspěšná zavedená jména.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Divadlo, taneční večery a program pro děti nabízí Letní scéna Harfa

26. května 2023 v 06:38

V pondělí 5. června odstartuje Letní scéna Harfa dvanáctou sezónu divadelní přehlídky, zakončí ji poslední prázdninový den. Unikátní střešní prostor Teras Harfa s divadelní scénou pod širým nebem nabízí divákům v letních měsících netradiční kulturní zážitek. V rámci prázdninových měsíců odehraje...

Tanec Praha uvede premiéru projektu Invisible Traces Yany Reutové

25. května 2023 v 09:42

Yana Reutova, choreografka, tanečnice a lektorka tance z Čornomorsku žije v Praze již druhým rokem. U Oděsy měla vlastní taneční studio a spoustu profesních aktivit. Kvůli válce musela všechno opustit. Teď intenzivně spolupracuje s českými umělci a stává se součástí místní umělecké...

Letní kino na zahradě Klubovny

24. května 2023 v 07:41

Jedním z finančně podporovaných projektů radnice Prahy 6 je promítání letního kina. V Klubovně dnes můžete vidět film Falcon Lake. Začíná se ve 20:45 hodin, vstup 100 korun.

Prohlídku Čapkovy vily začne v Praze 10 kulturní léto

24. května 2023 v 07:32

Následující dny budou v Praze 10 patřit kultuře. Dnes a zítra se uskuteční divadelní prohlídky Čapkovy vily a 8. června odstartuje třítýdenní Letní scéna Prahy 10, na které se představí všechny místní divadelní soubory.

Výsledky soutěže FILMOVÉ NADACE a Cena prezidenta MFF Karlovy Vary pro Danielu Kolářovou

23. května 2023 v 07:22

O podporu se v aktuálním kole scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE ucházelo celkem 111 scénářů od 119 žadatelů. Autoři se v soutěži tematicky zaměřili na dramata všeho druhu (19) společně s komediemi (19). Následovaly pohádky, rodinné filmy, sci-fi a fantasy (12) a thrillery a detektivky (9)....

Další články
Nahoru