Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Galerie 1 nabídne od března kavárnu, která zaměstná lidi s hendikepem
Galerie 1 se nachází kousek od Václavského náměstí, na rohu ulic Štěpánská a V Jámě. Foto: P1

Galerie 1 nabídne od března kavárnu, která zaměstná lidi s hendikepem

Galerie 1 ve Štěpánské ulici, oficiální výstavní prostor první městské části,  od března činnost o kavárnu. Kavárnu bude provozovat organizace Pohoda, která se věnuje podpoře a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Informovala o tom Markéta Hájková, realizátorka nápadu na rozšíření kavárenské činnosti v Galerii 1.  

„Kavárna bude místem, kde lidé mohou relaxovat, scházet se s přáteli a vychutnat si kvalitní kávu i dezerty. Tímto způsobem chceme vytvořit prostor pro setkávání, které spojuje umění, kulturu a lidi. Věřím, že toto propojení perfektně doplní vaši návštěvu u nás,“ uvedla Hájková. 

Pohoda poskytne návštěvníkům příležitost aktivně se zapojit do projektu, který zastává hodnoty inkluzivní společnosti. Hosté budou mít možnost zakoupit produkty, které byly vyrobeny nebo zpracovány hendikepovanými osobami, a tím podpořit jejich zaměstnávání i rozšíření sociálního začlenění ve společnosti. 

„Otevření kavárny je pro Galerii 1 významným krokem vpřed a zároveň zahajuje novou éru možností pro návštěvníky. Jsme odhodlaní nadále rozvíjet
a inovovat naši činnost, aby všichni, kteří se zastaví v galerii, odcházeli s úsměvem na tváři a nezapomenutelnými zážitky“ doplnila Hájková. 

Galerie 1 od roku 2013 zájemcům nabídla desítky ojedinělých uměleckých expozic. V loňském roce zde svoji tvorbu prezentovali například česko-americký malíř Maxim Havlíček, Asociace profesionálních fotografů České republiky či Spolek pražských výtvarných umělců. 

Aktuálně hostí výstavu Jana a Václava Švankmajerových Princip imaginace. Prostory kavárny Pohoda se pro veřejnost poprvé otevřou 4. března, v provozu bude od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin.


Autor: red

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru