Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Galerie 1 nabídne od března kavárnu, která zaměstná lidi s hendikepem
Galerie 1 se nachází kousek od Václavského náměstí, na rohu ulic Štěpánská a V Jámě. Foto: P1

Galerie 1 nabídne od března kavárnu, která zaměstná lidi s hendikepem

Galerie 1 ve Štěpánské ulici, oficiální výstavní prostor první městské části,  od března činnost o kavárnu. Kavárnu bude provozovat organizace Pohoda, která se věnuje podpoře a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Informovala o tom Markéta Hájková, realizátorka nápadu na rozšíření kavárenské činnosti v Galerii 1.  

„Kavárna bude místem, kde lidé mohou relaxovat, scházet se s přáteli a vychutnat si kvalitní kávu i dezerty. Tímto způsobem chceme vytvořit prostor pro setkávání, které spojuje umění, kulturu a lidi. Věřím, že toto propojení perfektně doplní vaši návštěvu u nás,“ uvedla Hájková. 

Pohoda poskytne návštěvníkům příležitost aktivně se zapojit do projektu, který zastává hodnoty inkluzivní společnosti. Hosté budou mít možnost zakoupit produkty, které byly vyrobeny nebo zpracovány hendikepovanými osobami, a tím podpořit jejich zaměstnávání i rozšíření sociálního začlenění ve společnosti. 

„Otevření kavárny je pro Galerii 1 významným krokem vpřed a zároveň zahajuje novou éru možností pro návštěvníky. Jsme odhodlaní nadále rozvíjet
a inovovat naši činnost, aby všichni, kteří se zastaví v galerii, odcházeli s úsměvem na tváři a nezapomenutelnými zážitky“ doplnila Hájková. 

Galerie 1 od roku 2013 zájemcům nabídla desítky ojedinělých uměleckých expozic. V loňském roce zde svoji tvorbu prezentovali například česko-americký malíř Maxim Havlíček, Asociace profesionálních fotografů České republiky či Spolek pražských výtvarných umělců. 

Aktuálně hostí výstavu Jana a Václava Švankmajerových Princip imaginace. Prostory kavárny Pohoda se pro veřejnost poprvé otevřou 4. března, v provozu bude od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin.


Autor: red

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Další články
Nahoru