Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Galadegustace burgundských a šampaňských vín přinese i možnost nákupu vín En Primeur
Ilustrační foto: archiv

Galadegustace burgundských a šampaňských vín přinese i možnost nákupu vín En Primeur

Již 5. dubna se v prostorách honosného Kaiserštejnského paláce uskuteční největší ochutnávka burgundských a šampaňských vín v Česku: Galadegustace Bourgogne & Champagne. Na jednom místě v průběhu celého odpoledne si bude moci každý držitel vstupenky vybrat z 19 druhů Champagne, 10 druhů Chablis a 50 druhů burgundských vín, a to od základních až po ta vskutku výjimečná v Grand Cru vinic.

V Kaiserštejnském paláci se sejde celkem 27 vinařství. Osobní účast přislíbili zástupci dnes již ikonického vinařství Jean Grivot a rodinného šampaňského domu se špičkovou kvalitou Deutz.

Součástí galadegustace bude i exkluzivní nabídka nákupu burgundských vín En Primeur: „Systém obchodu En Primeur spočívá v možnosti nákupu vín ještě před jejich lahvováním. Jde o nejvýhodnější možnou koupi vín výjimečné kvality, u kterých se očekává další cenový růst,“  říká Martin Nejedlý, spolumajitel společnosti Premier Wines & Spirits, která je pořadatelem akce.

vina-1-nahled „Vína ročníku 2015, který v letošní nabídce převládá, jsou pro červená vína považována za ročník století. Přirovnávají se často k ročníku 2005, který je ale v dnešní době stále tvrdý a relativně nepřístupný, což pro vína z roku 2015 pravděpodobně platit nebude," dodává.

Zákazník, který si chce takové víno pořídit musí počítat s investicí na delší čas. Vína se platí předem, tedy ještě v moment, kdy zrají v sudech, a z toho vyplývá i fakt, že vína není možné před nákupem ochutnat. Znalci v oboru ovšem tuto skutečnost za riziko nepovažují.

„Vína, která pořídíte v rámci obchodního systému En Primeur mají vždy tu nejnižší možnou cenu, která v průběhu dalších měsíců a let poroste. Jen velmi zřídka se stane, že hodnota zůstane stejná nebo poklesne, “ uzavírá Martin Nejedlý.

Vstupenka na jednu z největší galadegustací v Česku zahrnuje bonusové vouchery do Grand Cru Restaurace na degustační večeři v hodnotě 500 korun a do Grand Cru baru na skleničku champagne Deutz grátis, dále získáte 20% slevu do tapas baru Monarch a do bistra a prodejny delikates v srdci Karlína Premier Mercato a v neposlední řadě i voucher na slevu 20% na  eshopu Premier Wines & Spirits www.1er.cz.

Cena vstupenky 1890 Kč za osobu. Více informací na www.1er.cz/galadegustace nebo na https://www.facebook.com/events/228782334247447/.


Autor: red
Další krátké zprávy
Nahoru