Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Knižní tipy

Gabriela Peacock: Mladší za 2 týdny

Známá nutriční specialistka českého původu Gabriela Peacock žije ve Velké Británii a mezi její klienty patří celá řada známých osobností, včetně členů britské královské rodiny.  

Po úspěchu své prvotiny, Úžasnější za 2 týdny, se autorka v další samostatné knize Mladší za 2 týdny zabývá dlouhověkostí – tedy tématem, které zkoumají ty nejprogresivnější oblasti vědy a výživy. Pomáhá pochopit, co stárnutí způsobuje, a také to, jak tento proces můžeme radikálně ovlivnit. 

Část knihy je opět věnovaná receptům, které vás mohou inspirovat a budou ladit s vašimi plány na dlouhý a aktivní život. Přitom jsou nenáročné na přípravu a nabité spoustou superživin. 

Slovo autorky:

Pokud jde o stárnutí, stále přežívá názor, že je třeba se ho bát. Že se náš život bude zhoršovat. Že budeme vypadat hůř a taky se hůř cítit – musí to však nutně byt pravda? Stárnutí je zcela přirozený proces, ale to, co v nás vyvolává největší obavy, je představa fyzického a duševního úpadku – a to ne zcela neoprávněně. Co kdybychom však znali způsob, jak se s přibývajícím věkem cítit a vypadat fantasticky? Vědomi, že si můžeme udržet energii, silný imunitní systém a duševní svěžest, a k tomu vypadat jak za milion, může náš vztah ke stárnutí úplně změnit. A pravě to začíná věda zabývající se dlouhověkosti dělat. 

Z kapitoly Čeho se na stárnutí bojíme?

Náš vztah ke stárnutí pravděpodobně začíná hlavně obavami z toho, že a jak se změní náš vzhled. Vypadat mladě si spojujeme s cítit se mladý a být mladý, jako by to byl jediný způsob, jak zůstat v životě konkurenceschopní. Jsme přesvědčení, že když se nám podaří udržet si co nejmladší vzhled, dokážeme tím své stárnutí odvrátit a nechat zmizet. Platí to zejména pro ženy, protože u nich se vnímání vlastní ceny a přitažlivosti dlouho vázalo právě na mládí, zatímco představa mužského stárnutí se pojila spíš s postavením a zkušenostmi. Kdo ale rozhodl, že to má fungovat právě takhle?

Chvíli se nad tím zamysleme. Opravdu chcete, aby vám bylo dvacet, nebo chcete na dvacet jen vypadat? Být dvacetiletý má nejeden půvab – ale ten má i mít vlastní domov, úspěšnou kariéru a nemuset žádat tátu, aby vás ve čtyři ráno vyzvedl z nočního klubu, protože jste opilí a v dosahu není žádný taxík. Stárnout znamená žít. Poznávat život ve všech jeho mnoha barvách. Měli bychom to přijmout, a ne dělat všechno možné, jen abychom tomu unikli (jako nějaká třídní WhatsApp skupina).

Jak se rozhodneme k těmto zcela přirozeným fázím svého života přistupovat? Záleží na tom, kde si stanovíme základní linii toho, co nás v životě dělá šťastnými a spokojenými, od vztahu k jídlu až po to, jak s ohledem na řadu fyzických změn sami sebe přijímáme. Na jemné linky kolem očí se můžeme dívat jako na začátek fyzického chátrání – anebo si říct, že reprezentují všechno to, co nás v průběhu let rozesmálo. Musíme se rozhodnout.

Jaký by byl život, v němž by se nemluvilo o tom, kolik je komu let? Docela osvobozující. Lidská rasa ráda a až příliš často podsouvá číslům zásadní význam. Stoupneme si na váhu a soudíme se podle čísla, které nám ukáže. Zíráme na malinkou nášivku na oblečení a přejeme si, aby číslo na ní bylo nižší. Každý (každý???), kdo četl mou první knihu, ví, že nefandím žádné formě vnímání sebe sama, která je založena na cifrách nebo posuzování. Radši se budu mít fajn, díky za optání. 

Ohlasy na knihu v zahraničí:

  • „Miluji tuhle knihu! Věk je opravdu Jen číslo.

CHARLOTTE TILBURY

  • „Gabriela mění pravidla hry. Nemohu si jí vynachválit.

BILLIE PIPER

  • „Neuvěřitelná věda o dlouhověkosti a množství praktických tipů, jimiž je snadné se řídit.

LISA SNOWDON

  • „Gabrieliny rady nabízejí řešení, která skvěle fungují ve všech aspektech vašeho života.

JEJÍ KRÁLOVSKÁ VÝSOST PRINCEZNA BEATRICE

  • „Gabriela je moudrá a obdivuhodná, a její tipy, jak vypadat dobře a cítit se báječně, jsou k nezaplacení.

DAME JOAN COLLINS

  • „Rychlá a spolehlivá cesta k tomu, jak se cítit a vypadat báječně – co víc si přát?!

JODIE KIDD

  • „Manuál, který nesoudí, dobře se čte a snadno se následuje.

YASMIN LE BON

  • „Skvělé čtení a ještě lepší tipy.

AYDA WILLIAMS 

Gabriela Peacock (*1979, rozená Báňová) je původem Češka z Pardubic. Jako modelka se dostala na obálky nejprestižnějších magazínů světa a tato zkušenost ji přivedla k zájmu o tělesnou biochemii a její vliv na zdraví a krásu. Vystudovala obor Health Science na Westminsterské univerzitě v Londýně a od roku 2011 úspěšně vede svoji londýnskou nutriční praxi. V rámci ní se opírá zejména o znalosti chodu lidského těla. Její unikátní výživové programy jsou na míru šité především lidem, kteří mají málo času, ale přesto se o sebe chtějí dobře starat. To je také jedním z důvodů, proč si Gabrielin přístup tolik oblíbily slavné osobnosti včetně členů britské královské rodiny.

Gabriela se ve své práci zaměřuje na dosažení optimálního zdraví prostřednictvím realistického přístupu k modernímu životu. V roce 2016 založila společnost GP Nutrition a uvedla na trh vlastní řadu specializovaných doplňkových programů (www.gpnutrition.cz).). S manželem a třemi dětmi žije v Londýně. 

Gabriela Peacock: Mladší za 2 týdny, přeložila Miroslava Lánská, fotografie Kate Martinová a Kate Whittakerová, vydává nakladatelství Esence, 208 stran, doporučená cena 449 Kč


Autor: red

Dita Edelmanová: Milan Malý

Včera v 11:59

V osudech Milana Malého se spojují dramatické události naší vlasti ve 20. století. Naštěstí se jeho vzpomínky podařilo zaznamenat a nyní vám je přinášíme v knižní podobě. Jeho příběh nám dává možnost nahlédnout do života vojenského pilota, jehož odvaha a odhodlání jsou nezbytné nejen pro vlastní...

Viktorín Šulc: Když vzlétne děs a nevíra

Včera v 11:52

Titul prvního svazku pentalogie Panoptikum sexuálních vražd zachycující 77 kriminálních případů z historie České republiky vychází z úryvku básně Viktora Huga: „Když dotkneš se mých víček lehce dlaní, vzlétne zpod nich děs a nevíra."

Radka Votavová radí, jak na rozkvetlou a soběstačnou zahradu

Včera v 10:44

Džungloidní zahrady od Nezkrotné zahradnice (CPress, 499 Kč) jsou unikátním mixem praktického rádce pro každodenní život v zahradě a autorčiným osobním příběhem s filozofickými přesahy.  Radka Votavová alias Nezkrotná zahradnice vám poradí s každou zahradou – s pokorou a úctou ke všemu živému, bez...

Petr Sojka: Praha v proměnách času

26. února 2024 ve 23:21

Již počtvrté ožívají příběhy pražských rodin v knize z pera Petra Sojky, redaktora magazínu Z metropole ČT a tvůrce pořadu Tajemství pražských dvorků; tentokrát v kontextu míst, která již zanikla – plováren, nádraží, zahrad a podobně.

Morgane Moncomble: Srdcové eso

26. února 2024 ve 13:29

Jestli je tu něco, co mají Rose a Levi společného, kromě temné minulosti, pak je to poker. Ona má talent od pánaboha; on strávil život vymetáním kasin po celém světě v touze stát se světovou jedničkou.

Srdcová desítka: Deset autorek se v povídkové knize vydává po cestách, pro ně netypických

26. února 2024 v 05:58

Jak se autorka psychologických románů vypořádá se žánrem sci-fi, spisovatelka známá milostnými příběhy naopak s thrillerem, nebo jak autorka úžasných historických románů umí zpracovat aktuální současnost?

Anders de la Motte: Pán hory

25. února 2024 ve 13:38

Fanoušky severských thrillerů určitě potěší Pán hory z pera švédského autora Anderse de la Motteho. Svůj první případ zde řeší inspektorka Leonore Askerová, která moc nevychází s kolegy, a proto byla odsunuta do Oddělení ztracených duší, kde se řeší odložené případy. Jeden z nich však úzce souvisí...

Nela Kyselová: Vidlák bůůk

25. února 2024 ve 12:24

V nakladatelství Kazda vyšla kniha Vidlák bůůk s podtitulem Úsměvné venkovské počtení do podivně zajímavých časů o tom, co mi zrovna od vidlí. 

77 tipů pro zdravá střeva

24. února 2024 v 16:43

Zdravá střeva jsou předpokladem zdravého těla. Chronická onemocnění, jako jsou cukrovka, únava, kožní problémy nebo autoimunitní choroby, lze vyléčit. Ale pouze pokud střeva naleznou svoji přirozenou rovnováhu.

Sarah Shockeová: Jak zhubnout břicho

23. února 2024 v 08:53

Dvoufázový výživový program s chutnými recepty, které vám pomohou zhubnout. Nejprve vás čeká rychlý rozjezd s velkým množstvím bílkovin a poté přejdete na dlouhodobé hubnutí díky vyváženému jídelníčku se sníženým obsahem sacharidů a kalorií.  

Egor Egorov: 10x se nadechněte a bude po únavě

22. února 2024 ve 13:05

Tato otázka není pouhým sloganem, který má posílit váš zájem o tuto knihu. Nesouvisí ani s ezoterikou či zaručenými „babskými radami“ na vychytávky proti stárnutí. Vychází z vědy a lékařských výzkumů. Stojí za ní nejméně dvě Nobelovy ceny, nespočet vědeckých studií a bohaté lékařské zkušenosti,...

Daniela Šafránková: Za čárou

22. února 2024 v 11:53

Miloš píše básně. Miloš je zedník. Miloš umí spravit každé hodinky. Miloš žije v šumavské vesnici kousek od hranic s NSR, tedy s Německou spolkovou republikou – a jsou 80. léta 20. století. 

Bylinková babička, to jsou pohádky, ve kterých to voní bylinkami

22. února 2024 v 11:03

Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. O téhle babiččině schopnosti...

Roman Bureš: Říše

22. února 2024 v 06:36

Druhá světová válka skončila vítězstvím nacistického Německa. Ihned v roce 1945 začala stavba Hitlerova valu, známého pod prostým názvem Zeď, který přetnul euroasijský kontinent od severu k jihu.

Náraz, Prales. Trujkunt 6

21. února 2024 v 07:45

Major Roman Saran z ostravské kriminálky prožívá v životě další turbulentní období. Jeho přítelkyni Lence se po tragických událostech doprovázejících vyšetřování její zmizelé spolužačky Krysty vracejí vážné psychické problémy, které vedou až k rozchodu.

Další články
Nahoru