Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Fusionisté se budou na Staroměstském náměstí loučit s Trumpem, dojde i na sestřih jeho absurdních výroků
Jedno z děl Shaloma Tomase Neumana. Foto: archiv

Fusionisté se budou na Staroměstském náměstí loučit s Trumpem, dojde i na sestřih jeho absurdních výroků

Fusionisté oslaví happeningem na Staroměstském náměstí konec Donalda Trumpa v Bílém domě. Končícího prezidenta USA nazývají „oranžovým agentem“. Akce se bude konat ve středu 20. ledna od 18 do 20 hodin před galerií ART Praha.

Iniciátorem je americko-český výtvarník Shalom Tomas Neuman, který žije a tvoří střídavě v New Yorku a v Česku. Vystavoval v mnoha světových městech, například v Tel Avivu, Tokiu, Florencii, Barceloně, Paříži, Sao Paulu a několikrát také v Praze. Kromě svých obrazů a plastik předvedl spolu se svými kolegy z celého světa i své fusioniosické akce.

Je považován za duchovního otce výtvarného směru nazvaného fusionismus, který využívá prolínání, překrývání a fúzi jednotlivých nejen výtvarných, ale i zvukových, prostorových, audiovizuálních, figurálních dalších vjemů, které zažíváme při „konzumaci“ umění.

Shalom Neuman a jeho přátelé tentokrát chtějí při příležitosti konce prezidentského úřadu Donalda Trumpa a inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena poukázat na „nebezpečná, populistická, lživá a manipulativní vystoupení Trumpa“.

„Na jeho soustavné podněcování k nenávisti a násilí a na jeho opovrhování základními demokratickými principy, které vždy byly pro USA hlavním pilířem politického ethosu,“ sdělil Neuman.

Kromě výtvarných děl autora budou moci příchozí sledovat i audiovizuální sestřih nejabsurdnějších Trumpových výroků. I když budou díla instalována uvnitř galerie ART Praha, diváci je budou sledovat zvenčí, tedy přímo ze Staroměstského náměstí.

„Akce je řádně povolena příslušnými orgány a její průběh je plně v souladu se všemi bezpečnostními opatřeními platnými v rámci boje proti šíření nákazy koronaviru,“ dodal Shalom Tomas Neuman, který se narodil v roce 1947 v Praze. Po válce emigroval s rodinou do Izraele a od dvanácti let žije v USA. V Praze vystavoval poprvé před deseti lety.


Autor: Karel Netolický

Výročí Pražského povstání 1945 v Praze 4

Včera ve 12:39

Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra.

Chcisevkliduvyspat. Praha 1 spustila nový web

Včera v 09:09

Praha 1 vytvořila ve spolupráci se svým Výborem proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života nový web zaměřený na krátkodobé ubytování v bytech a na problémy, které jsou s tím spojené.   

Soutěž: Voda Prahy 15 ve všech skupenstvích

6. května 2021 ve 14:23

Praha 15 vyhlásila amatérskou fotografickou soutěž pro všechny věkové kategorie. V termínu od 4. května do 27. srpna budou přijímány fotografie do této soutěže, která je pořádaná v rámci „Dnů Prahy 15“ od 11. do 19. září.

V Karlíně a ve Vysočanech nepoteče příští týden voda

6. května 2021 v 10:59

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Máma, co bych podpořil. Palmovka podporuje matky samoživitelky společně s Norou Fridrichovou

6. května 2021 v 10:20

U příležitosti Dne matek dnešním dnem startuje v Divadle pod Palmovkou nový projekt s názvem Máma, co bych podpořil. Patronkou projektu je herečka divadla Tereza Dočkalová. Pod záštitou Nory Fridrichové a zakoupením dárkového voucheru budou podpořeny matky samoživitelky, které si návštěvu...

Praha 1 podpoří komunitní zahrádky

5. května 2021 v 16:21

Pěstování vlastní zeleniny a bylinek není jen výsadou venkovských zahrádek, ale zabydlelo se i v centru. Radnice Prahy 1 proto podporuje zakládání komunitních zahrádek a financuje jejich provoz.

Studenti z Prahy 9 v projektu Příběhy našich sousedů uspěli

5. května 2021 v 07:08

Praha 9 již potřetí podpořila projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávali s pamětníky ze své městské části.

Novoměstská radnice se dnes otevřela

4. května 2021 v 10:18

Vyhlídku z ochozu věže a stálou expozici o historii Nového Města pražského si opět můžete užít od úterý 4. května. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, v pondělí je zavírací den.

Praha 11 zakládá další louky

3. května 2021 ve 13:23

Na Jižním Městě zakládá radnice dalších sedm květnatých luk. Od podzimu 2019 jich v různých koutech městské části založili už deset.

Další články
Nahoru