Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Fusionisté se budou na Staroměstském náměstí loučit s Trumpem, dojde i na sestřih jeho absurdních výroků
Jedno z děl Shaloma Tomase Neumana. Foto: archiv

Fusionisté se budou na Staroměstském náměstí loučit s Trumpem, dojde i na sestřih jeho absurdních výroků

Fusionisté oslaví happeningem na Staroměstském náměstí konec Donalda Trumpa v Bílém domě. Končícího prezidenta USA nazývají „oranžovým agentem“. Akce se bude konat ve středu 20. ledna od 18 do 20 hodin před galerií ART Praha.

Iniciátorem je americko-český výtvarník Shalom Tomas Neuman, který žije a tvoří střídavě v New Yorku a v Česku. Vystavoval v mnoha světových městech, například v Tel Avivu, Tokiu, Florencii, Barceloně, Paříži, Sao Paulu a několikrát také v Praze. Kromě svých obrazů a plastik předvedl spolu se svými kolegy z celého světa i své fusioniosické akce.

Je považován za duchovního otce výtvarného směru nazvaného fusionismus, který využívá prolínání, překrývání a fúzi jednotlivých nejen výtvarných, ale i zvukových, prostorových, audiovizuálních, figurálních dalších vjemů, které zažíváme při „konzumaci“ umění.

Shalom Neuman a jeho přátelé tentokrát chtějí při příležitosti konce prezidentského úřadu Donalda Trumpa a inaugurace nového prezidenta USA Joe Bidena poukázat na „nebezpečná, populistická, lživá a manipulativní vystoupení Trumpa“.

„Na jeho soustavné podněcování k nenávisti a násilí a na jeho opovrhování základními demokratickými principy, které vždy byly pro USA hlavním pilířem politického ethosu,“ sdělil Neuman.

Kromě výtvarných děl autora budou moci příchozí sledovat i audiovizuální sestřih nejabsurdnějších Trumpových výroků. I když budou díla instalována uvnitř galerie ART Praha, diváci je budou sledovat zvenčí, tedy přímo ze Staroměstského náměstí.

„Akce je řádně povolena příslušnými orgány a její průběh je plně v souladu se všemi bezpečnostními opatřeními platnými v rámci boje proti šíření nákazy koronaviru,“ dodal Shalom Tomas Neuman, který se narodil v roce 1947 v Praze. Po válce emigroval s rodinou do Izraele a od dvanácti let žije v USA. V Praze vystavoval poprvé před deseti lety.


Autor: Karel Netolický

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

Včera ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

Včera v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Květnaté louky, herní i cvičební prvky, pojmenování veřejných prostranství. Projekt PinCity Prahy 4 se líbí

24. února 2021 v 09:45

Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní rozvoj...

Radlice: Obyvatelé oceňují školství a údržbu zeleně, vadí jim nedostatečná infrastruktura pro cyklisty

22. února 2021 ve 20:58

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Výsledky ankety jsou jedním z analytických výstupů Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+. Ke zpracování dlouhodobého plánu...

Další články
Nahoru