dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská kultura

Fun Fatale 2016 v KD Mlejn

Jubilejní pátý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu v ryze ženském obsazení – Fun Fatale 2016 – se uskuteční od 1. do 3. dubna v KD Mlejn.    

Artistky a akrobatky z České republiky, Švýcarska, Švédska, Kanady, Ruska i Německa chystají pro návštěvníky sled originálních novocirkusových představení. Komorní prostředí KD Mlejn je pro diváky zárukou, že budou novému cirkusu tak blízko, jak je to jen možné. Divadelní kukátko můžete s klidným svědomím nechat doma.

Oficiální program zahájí v pátek 1. dubna Eliška Brtnická se svým zbrusu novým představením Enola inspirovaným knihou Sadako a tisíc jeřábů, které v sobě spojuje akrobacii na visuté hrazdě, tanec a papír. Premiéra proběhla 9. února 2016 v Experimentálním prostoru NoD.

Stálice festivalu a odbornice na tzv. double cloud, Lucie N´Duhirahe ze Švýcarska (soubor Collectif and then…), která spolupracuje s KD Mlejn i souborem Cirkusu Mlejn na řadě inscenací a workshopů, uvede téhož večera vystoupení s názvem Mud – A Chromatic research, na jehož finalizaci právě pracuje. Půjde tedy vlastně o předpremiéru a diváci tak budou mít jedinečnou možnost jako první vidět novou choreografii.

Sobotní večer bude tradičně vyhrazen zlatému hřebu festivalu – mezinárodnímu novocirkusovému kabaretu plnému jedinečných akrobatických performancí. Fun Fatale International Cabaret je přehlídkou jedinečných čísel předních performerek, jejichž soupis zaručuje absolutní zážitek.

Nedělní část pražského programu zahájí odpoledne představení HoopStep, v němž vystoupí Christine Trevissen a Silke Schirok. Duo, které vdechlo život postavě pedantické učitelky a její nepříliš nadané žákyně s přemrštěnými ambicemi, pobaví diváky jedním z nejlepších představení s obručemi Hula Hoop, jaké je v současné době k vidění. Obruče se budou točit kolem všech možných i nemožných částí těla, budou létat vzduchem i po podlaze. Zábava a údiv zaručeny. Čas i komika tohoto představení jsou přímo předurčeny k tomu, abyste sebou vzali i své děti.

Nedělní program pro diváky zahájí český soubor Cirkus TeTy a jejich představení Husí krky. Kombinace fyzického divadla a nového cirkusu, především různých druhů lan, je vlastně intimní zpovědí dvou žen 30+. Ženy před diváky formulují vzájemné vztahy, osobní vzpomínky i zážitky, dotknou se témat ženského přátelství, vzhledu, vystupování ve společnosti, milostných vztahů, pracovního nasazení i mateřství.

Závěr festivalu bude patřit Natalie Reckert z Německa a její performanci Image – Selfie with eggs, která vás pozve do vnitřního světa akrobatky. Pohyb a mluvené slovo propojují taneční estetiku s emocemi. Text odkazující k vědeckým experimentům je vtipný a trefný, elektronická hudba pak dotváří unikátní, neobvyklý a intenzivní zážitek. Výjimečná kombinace stand-up comedy, robotických pohybů a neskutečné výdrže ve stoji na rukou.

Doprovodný program festivalu: Workshopy, výstava, diskuze:
V Praze proběhne již v pátek 1. dubna volná diskuze o cirkusové umělecké tvorbě pod vedením Lucie N´Duhirahe.

Návštěvníci si také budou moci prohlédnout retrospektivní prodejní výstavu fotografií z předchozích ročníků, včetně unikátních fotografií z perspektivy akrobatek.

Velkým lákadlem jsou každoročně také workshopy pod vedením zkušených zahraničních lektorek. Letos to bude v Praze dvoudenní workshop vzdušné akrobacie na šálách s Isabelle Schuster a handbalancing s Noëmie Armellin.

Podrobný program festivalu, včetně informací o vstupenkách a workshopech, najdete a www.funfatale.cz.

Kovářova 1615/4, Praha 5 – Stodůlky.
České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru