Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

FTN získala Cenu ministra zdravotnictví za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) získala Cenu ministra zdravotnictví za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví pro rok 2023. Ocenění předal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek zástupům nemocnice během čtvrtečního slavnostního večera v Emauzském opatství. Cenu převzali ředitel FTN Zdeněk Beneš, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Jaroslava Mrkvičková, vedoucí Centra podpůrné péče ve FTN Romana Hrabáková a koordinátorka dobrovolníků pro dětská oddělení Lada Černá.

V letošním roce bylo na Cenu nominováno celkem 13 poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče a odborná porota nakonec vybrala za vítěze právě FTN, a to za popularizaci dobrovolnictví ve zdravotnictví formou osvětových akcí, PR aktivit, rozvojem teoretických a praktických znalostí dobrovolníků.

V letošním roce tak FTN získala již v pořadí třetí ocenění ve významných anketách a soutěžích. FTN se nejdříve stala absolutním vítězem projektu KVALITNÍ A BEZPEČNÁ NEMOCNICE 2023, který každý rok vyhlašuje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví.  V nedávné době jsme rovněž získali prvenství v celostátní soutěži SESTRA ROKU 2023. Tento titul získala vrchní setra Karolina Vaicová z Interní kliniky 3. LF UK ve FTN. A nyní v pořadí třetí ocenění, které FTN získala, je uvedená Cena ministra zdravotnictví za rozvoj dobrovolnictví ve zdravotnictví pro rok 2023.

Autor: TZ, red

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Vše o úsporném bydlení

12. února 2024 v 09:56

Nechte si poradit, jak vybudovat moderní úsporné bydlení. Zúčastněte se už tento týden 15. – 17. února veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD, které se konají ve výstavním areálu v Letňanech. Různě zaměřené expozice vám představí to nejlepší z nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a...

Praha 14 opět přispívá na prevenci

10. února 2024 v 07:57

V pondělí Rada Prahy 14 schválila pokračování v programu na podporu prevence nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované vyšetření prsou.

Pánská péče o vousy z kadeřnictví Klier

9. února 2024 ve 12:43

V dnešní době o sebe muži rádi pečují. Je jim totiž jasné, že upravený vzhled jde ruku v ruce s úspěchem v práci i u žen. Velký trend v pánském stylingu jsou vousy, ať už je to plnovous, knír nebo strniště. A nejde jen o vzhled, ale o celkový zážitek spojený s mužskou elegancí a stylizací. Vsaďte...

Další články
Nahoru