Dnes Čtvrtek - polojasno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou výživu.  I v letošním roce mohli lidé navštívit několik našich stánků zaměřených především na prevenci onkologických onemocnění typu rakoviny plic nebo rakoviny prostaty.  Lidem poradili odborníci například i v oblastech prevence osteoporózy.

Dále byl k dispozici stánek s kurzem první pomoci nebo se lidé mohli naučit, jak si správně změřit krevní tlak. FTN rovněž představila veřejnosti projekt Šetři své plíce“, který je zaměřený na prevenci proti kouření a je určen pro děti ze ZŠ. 

V rámci Dne zdraví byl pro budoucí maminky na místě i stánek s poradenstvím v oblasti nejen předporodní či poporodní péče, kterou jim představili zdravotníci z naší „porodnice v Krči“. V letošním roce se poprvé této akce zúčastnili i zástupci z našeho Centra podpůrné péče, které se zabývá dobrovolnictvím ve zdravotnictví. Návštěvníkům Dne zdraví představili svůj dobrovolnický program a možnosti zapojení se do něj. 

Centrum podpůrné péče se v roce 2008 stalo jedním z oddělení FTN a zároveň prvním takto orientovaným centrem v ČR. Za nemocnici se akce zúčastnili zdravotníci z Plicní kliniky, Kliniky rehabilitace a revmatologie, ARO, URL kliniky, Centra kardiovaskulární prevence a z Gynekologicko-porodnického oddělení. Vedení FTN zastupoval její ředitel Zdeněk Beneš

„Děkujeme všem zdravotníkům a ostatním, kteří se spolupodíleli na organizaci Dne zdraví a rovněž zástupcům z Praha 4 za spolupráci,“ uvedl mluvčí FTN Petr Sulek. 

„Přiznám se, že ačkoli příliš nepečuji o své zdraví tak přesto zdravá jsem, což konstatují i lékaři, když se k nim dostanu. Jsem ráda, že Praha 4 organizuje Den zdraví, protože prevence je důležitá. Odborníci na tomto typu akcí dokážou odhalit civilizační choroby a tím přispět k tomu, že lidé se včas začnou léčit,“ sdělila 1. místostarostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO).


Autor: puc

Krabice od bot: Ještě týden budou otevřená sběrná místa sbírky

27. listopadu 2023 v 16:32

Už týden jsou po celém Česku otevřená sběrná místa sbírky vánočních dárků pro děti. Své dárce již našlo 34 tisíc krabic od bot s dárky pro malé i velké dívky a chlapce. Sběrná místa budou otevřená do úterý 5. prosince.

Přírodovědci z Univerzity Karlovy získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

24. listopadu 2023 v 07:14

Dvě české přírodovědecké vědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Zooložka Mgr. Zuzana Musilová, Ph.D., a biolog Mgr. Matyáš Fendrych, Ph.D. (oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů...

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

21. listopadu 2023 ve 14:27

V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních...

Předvánoční aukce v Arthouse Hejtmánek

20. listopadu 2023 v 10:49

Mimořádný velkoformátový obraz autora posledních československých bankovek Albína Brunovského s názvem Zahrada nabídne 7. prosince od 18 hodin večerní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze 6. Dílo bylo součástí umělecké výzdoby bývalé československé ambasády ve Stockholmu, vyvolávat se bude od...

Další články
Nahoru