Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou výživu.  I v letošním roce mohli lidé navštívit několik našich stánků zaměřených především na prevenci onkologických onemocnění typu rakoviny plic nebo rakoviny prostaty.  Lidem poradili odborníci například i v oblastech prevence osteoporózy.

Dále byl k dispozici stánek s kurzem první pomoci nebo se lidé mohli naučit, jak si správně změřit krevní tlak. FTN rovněž představila veřejnosti projekt Šetři své plíce“, který je zaměřený na prevenci proti kouření a je určen pro děti ze ZŠ. 

V rámci Dne zdraví byl pro budoucí maminky na místě i stánek s poradenstvím v oblasti nejen předporodní či poporodní péče, kterou jim představili zdravotníci z naší „porodnice v Krči“. V letošním roce se poprvé této akce zúčastnili i zástupci z našeho Centra podpůrné péče, které se zabývá dobrovolnictvím ve zdravotnictví. Návštěvníkům Dne zdraví představili svůj dobrovolnický program a možnosti zapojení se do něj. 

Centrum podpůrné péče se v roce 2008 stalo jedním z oddělení FTN a zároveň prvním takto orientovaným centrem v ČR. Za nemocnici se akce zúčastnili zdravotníci z Plicní kliniky, Kliniky rehabilitace a revmatologie, ARO, URL kliniky, Centra kardiovaskulární prevence a z Gynekologicko-porodnického oddělení. Vedení FTN zastupoval její ředitel Zdeněk Beneš

„Děkujeme všem zdravotníkům a ostatním, kteří se spolupodíleli na organizaci Dne zdraví a rovněž zástupcům z Praha 4 za spolupráci,“ uvedl mluvčí FTN Petr Sulek. 

„Přiznám se, že ačkoli příliš nepečuji o své zdraví tak přesto zdravá jsem, což konstatují i lékaři, když se k nim dostanu. Jsem ráda, že Praha 4 organizuje Den zdraví, protože prevence je důležitá. Odborníci na tomto typu akcí dokážou odhalit civilizační choroby a tím přispět k tomu, že lidé se včas začnou léčit,“ sdělila 1. místostarostka čtvrté městské části Irena Michalcová (ANO).


Autor: puc

Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru