Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lifestyle / Zdraví

FTN dosud hospitalizovala přes 360 ukrajinských uprchlíků. Ambulantně jich ošetřila téměř 2490

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 360 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 164 nemocných.

V rámci ambulantní zdravotní péče bylo ve FTN dosud ošetřeno více než 2490 lidí, kteří utekli do ČR před válkou na Ukrajině. Ženám z Ukrajiny jsou rovněž poskytována různá gynekologická vyšetření, předporodní péče a podařilo se již realizovat i celkem 66 porodů.

Ve FTN působí i několik tzv. UA Pointů pro dospělé či děti z Ukrajiny. Nejčastěji přicházejí ukrajinští pacienti s různými zažívacími potížemi, bolestmi zad, se záněty močového měchýře, nachlazením či se zvýšeným krevním tlakem.

V průměru přijde do UA Pointu (pavilon A1 – dospělí) do 20 lidí za den, ale tradičně před víkendem to bývá i 30 nemocných. Naprostá většina ukrajinských pacientů je řádně pojištěna. Celková vyšetření ve FTN probíhají 24 hodin denně a bez větších problémů a komplikací.
Autor: Cen

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

Včera ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru