Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Frisco a Agi v akci, policejní psi pomohli zadržet zloděje
Služební fena Agi. Zdroj foto: Policie ČR

Frisco a Agi v akci, policejní psi pomohli zadržet zloděje

V průběhu dvou služeb na přelomu listopadu a prosince zadrželi policejní kynologové tři muže v souvislosti s krádežemi. V obou případech využili k nalezení podezřelých služební psy. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policejní kynologové zasahovali u dvou případů, které byly kvalifikovány jako podezření z trestných činů krádež. V obou případech využili k vypátrání podezřelých své čtyřnohé kolegy.

V prvém případě se jednalo o vloupání do jednoho z „gymů“ v Praze 5 – Stodůlkách, kam se nezvaný host vloupal v časných ranních hodinách. Protože byl vyrušen alarmem, stihl utéci ještě před příjezdem policistů.

„Na řadu tak přišel služební pes Frisco, který překvapeného muže vypátral po několika set metrech. V poutech pak putoval na policejní služebnu, kde vyšlo najevo, že by na svobodě vůbec neměl být. Byl totiž odsouzen za obdobnou trestnou činnost a měl si již odpykávat trest odnětí svobody, ale do výkonu nenastoupil,“ sdělil Rybanský.

O dva dny později zasahovala hlídka psovodů s fenkou Agi na jedné ze staveb v Libni. Důvodem byli dva muži, kteří se tam nedlouho před půlnocí pohybovali a podle oznamovatele tam měli krást.

Ačkoli se před policejní hlídkou dokázali v rozlehlé stavbě pod rouškou tmy skrýt, pro služebního psa, o kterém nevěděli, byla maličkost je najít. Během několika minut je vyštěkal ukryté v jedné z místností.

„Následně byli oba předvedeni na policejní služebnu k dalším úkonům. Tam také vyšlo najevo, že jeden ze zajištěných figuruje v policejních evidencích jako celostátně hledaná osoba,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru