Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Frisco a Agi v akci, policejní psi pomohli zadržet zloděje
Služební fena Agi. Zdroj foto: Policie ČR

Frisco a Agi v akci, policejní psi pomohli zadržet zloděje

V průběhu dvou služeb na přelomu listopadu a prosince zadrželi policejní kynologové tři muže v souvislosti s krádežemi. V obou případech využili k nalezení podezřelých služební psy. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policejní kynologové zasahovali u dvou případů, které byly kvalifikovány jako podezření z trestných činů krádež. V obou případech využili k vypátrání podezřelých své čtyřnohé kolegy.

V prvém případě se jednalo o vloupání do jednoho z „gymů“ v Praze 5 – Stodůlkách, kam se nezvaný host vloupal v časných ranních hodinách. Protože byl vyrušen alarmem, stihl utéci ještě před příjezdem policistů.

„Na řadu tak přišel služební pes Frisco, který překvapeného muže vypátral po několika set metrech. V poutech pak putoval na policejní služebnu, kde vyšlo najevo, že by na svobodě vůbec neměl být. Byl totiž odsouzen za obdobnou trestnou činnost a měl si již odpykávat trest odnětí svobody, ale do výkonu nenastoupil,“ sdělil Rybanský.

O dva dny později zasahovala hlídka psovodů s fenkou Agi na jedné ze staveb v Libni. Důvodem byli dva muži, kteří se tam nedlouho před půlnocí pohybovali a podle oznamovatele tam měli krást.

Ačkoli se před policejní hlídkou dokázali v rozlehlé stavbě pod rouškou tmy skrýt, pro služebního psa, o kterém nevěděli, byla maličkost je najít. Během několika minut je vyštěkal ukryté v jedné z místností.

„Následně byli oba předvedeni na policejní služebnu k dalším úkonům. Tam také vyšlo najevo, že jeden ze zajištěných figuruje v policejních evidencích jako celostátně hledaná osoba,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru