Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Frisco a Agi v akci, policejní psi pomohli zadržet zloděje
Služební fena Agi. Zdroj foto: Policie ČR

Frisco a Agi v akci, policejní psi pomohli zadržet zloděje

V průběhu dvou služeb na přelomu listopadu a prosince zadrželi policejní kynologové tři muže v souvislosti s krádežemi. V obou případech využili k nalezení podezřelých služební psy. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Policejní kynologové zasahovali u dvou případů, které byly kvalifikovány jako podezření z trestných činů krádež. V obou případech využili k vypátrání podezřelých své čtyřnohé kolegy.

V prvém případě se jednalo o vloupání do jednoho z „gymů“ v Praze 5 – Stodůlkách, kam se nezvaný host vloupal v časných ranních hodinách. Protože byl vyrušen alarmem, stihl utéci ještě před příjezdem policistů.

„Na řadu tak přišel služební pes Frisco, který překvapeného muže vypátral po několika set metrech. V poutech pak putoval na policejní služebnu, kde vyšlo najevo, že by na svobodě vůbec neměl být. Byl totiž odsouzen za obdobnou trestnou činnost a měl si již odpykávat trest odnětí svobody, ale do výkonu nenastoupil,“ sdělil Rybanský.

O dva dny později zasahovala hlídka psovodů s fenkou Agi na jedné ze staveb v Libni. Důvodem byli dva muži, kteří se tam nedlouho před půlnocí pohybovali a podle oznamovatele tam měli krást.

Ačkoli se před policejní hlídkou dokázali v rozlehlé stavbě pod rouškou tmy skrýt, pro služebního psa, o kterém nevěděli, byla maličkost je najít. Během několika minut je vyštěkal ukryté v jedné z místností.

„Následně byli oba předvedeni na policejní služebnu k dalším úkonům. Tam také vyšlo najevo, že jeden ze zajištěných figuruje v policejních evidencích jako celostátně hledaná osoba,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Včera v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Další články
Nahoru