dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Fresh senior speciál: Praha 6 slaví mezinárodní den seniorů
Festival se koná v okolí Písecké brány. Foto: archiv

Fresh senior speciál: Praha 6 slaví mezinárodní den seniorů

Ve středu 1. října od 11 do 18 hodin, u příležitosti mezinárodního dne seniorů, pořádá městská část Praha 6 a spolek Porte speciální celodenní Fresh senior festival.

Fresh senior festival je výsledkem celoročního sbírání podnětů a nápadů samotných seniorů a organizací, které se této cílové skupině věnují. Hlavním záměrem je seznámit veřejnost s možnostmi aktivit pro občany věkové kategorie 55+. Přichystány jsou koncerty, divadelní představení, soutěže o hodnotné ceny, odborné přednášky a originální tvůrčí dílny.

Během festivalu, kterým bude provázet dvojice moderátorů Sabina Laurinová a Alexandr Hemala, vystoupí Petra Černocká, Petr Spálený s Miluškou Voborníkovou a Apollo bandem, Tata Band – Swing Dixieland a další.

Vedlejší scéna zaujme reprízou svébytného divadelního představení Zaručeně čerstvá kytice, které vzniklo v rámci prázdninové herecké dílny Fresh senior. Divadelní společnost Kostým přiveze představení Hašler! Hašler! Hašler! a seniorské kluby z celé republiky představí své pěvecké a taneční soubory a seznámí návštěvníky s dalšími aktivitami.

V kreativní zóně se lze seznámit s jedinečným projektem tvorby a sdílení videodeníků občanů vyššího středního a seniorského věku, návštěvníci si připomenou, jak správně třídit odpad a co vše se dá z recyklovaných materiálů vyrobit.

V poradenském stanu bude po celou dobu festivalu prostor pro konzultace s odborníky v sociální, právní a zdravotní oblasti.

Doprovodný program je zaměřen na otázky zdravého životního stylu a pohybových aktivit, které jsou prospěšné právě pro tuto věkovou kategorii. Proběhnou ukázky cvičení Taj-ji, Alexandrovy techniky, trénování paměti či kurz první pomoci.

Připravena jsou stanoviště oddělení prevence Městské policie, Sociálního odboru MČ Praha 6, Červeného kříže a Cesty domů.

Festival se koná v okolí Písecké brány /K Brusce 5, Praha 6/ v blízkosti stanice metra Hradčanská a poskytne nejen výjimečné kulturní zážitky, ale i praktické rady do života a inspiraci pro volný čas. Vstup je zdarma.


Další články
Nahoru