dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Fresh Senior Festival se blíží. V Pelléově vile inspiruje k aktivitě ve vyšším věku
Pelléova vila stojí nedaleko stanice metra Hradčanská. Foto: archiv

Fresh Senior Festival se blíží. V Pelléově vile inspiruje k aktivitě ve vyšším věku

„Senioři se najednou hlasitě smějí, jsou šťastní, zvedají ruce nad hlavu,” vypravuje Petr Veleta, jak vypadají jeho kurzy taneční terapie. Choreograf a taneční mistr dokáže roztančit dámy a pány na vozíku, s chodítkem nebo holí. I ten, kdo si celý život myslel, že tančit neumí a nemůže, prožije tady radost z pohybu. 15. června pozve Petr Veleta k tanci návštěvníky Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční v Pelléově vile v Praze 6.

 „Festival je přehlídkou možností, do čeho se i v pozdějším věku lze pustit. Začít s tancem v 60? Proč ne, vysvětluje ředitelka Fresh Senior Festivalu Vladana Rýdlová. Kdo nechce tančit, ale přesto má rád rytmus, třeba propadne skupinovému bubnování pod vedením Petra Šušora. Bubnovat chodí do školek i do domovů seniorů.

„Bubnování je perfektní po zdravotní stránce. Snižuje krevní tlak, stres a napětí,” usmívá se Petr Šušor. Fresh Senior Festival je pozvánkou pro všechny lidi, kteří se chtějí dobře bavit a porozhlédnout se po tom, co všechno lze ve volném čase dělat. Kromě aktivního zapojení čeká návštěvníky beseda o tom, jak zpomalit stárnutí s Jitkou Hořejšovou, kuchařská show Karolíny Kamberské, módní přehlídka Senior Fashion a večer koncert Ivana Mládka.

fresh-senior-nahled

Fresh Senior Festival je zdarma, je otevřen lidem všeho věku. Koná se ve středu 15. června od 11 hodin v prostorách Villy Pellé, Pelléova 10, Praha 6.
 


Dvojka pro seniory: Plavání v bazénu na Vinohradech

13. prosince 2017 v 07:20

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 probíhají lekce plavání pro seniory z Prahy 2, členy Klubu Dvojka pro seniory. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Senioři z Centra RoSa založili ochotnické divadlo, organizují první seniorský divadelní festival

8. listopadu 2017 ve 13:18

Centrum RoSa v Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je...

Dvojka pro seniory: Palác Lucerna a Václavské náměstí

31. října 2017 v 10:34

Na listopadovou komentovanou procházku s Pražskou informační službou na téma „Palác Lucerna a Václavské náměstí“ se můžete přihlásit telefonicky v pátek 10. listopadu od 9 do 9:30 na tel.: 724 102 328.

Praha 10 pro seniory: Kurzy finanční gramotnosti

31. října 2017 v 08:03

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Praha 10: Kurzy trénování paměti

30. října 2017 v 07:53

Zájem seniorů o kurzy trénování paměti, které pořádala Praha 10 v předchozích letech, přiměl radnici k vyhlášení podzimních kurzů trénování paměti doplněných o pohybové aktivity pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.

Další články
Nahoru