Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - skorojasno 6°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Fresh senior festival láká na koncert, tanec nebo divadlo
Ilustrační foto: archiv FSF

Fresh senior festival láká na koncert, tanec nebo divadlo

Bubenečská Villa Pellé zve již v pondělí 21. září od 13 hodin všechny aktivní seniory na zdarma přístupný Fresh senior festival. 

„Domníváme se, že festival pomůže k udržení dobré psychické a zdravotní kondice starších obyvatel hlavního města. Zdravá psychika a pocit sounáležitosti jsou základní atributy programové nabídky letošního Fresh senior festivalu,“ uvedla ředitelka Villy Pellé Vladana Rýdlová.

S ohledem na stávající epidemiologickou situaci se veškeré aktivity, které se původně měly odehrávat uvnitř objektu, přesouvají do přilehlé rozsáhlé zahrady. Tam se návštěvníci mohou seznámit nejen s širokou nabídkou aktivizačních programů a workshopů, ale je pro ně připraven bohatý program, který vyvrcholí koncertem Tria Ivana Hlase.

Během odpoledne proběhne módní přehlídka v produkci dam, sdružených kolem největšího českého webového portálu pro aktivní seniory i60 nebo krátké divadelní představení seniorského divadelního souboru pod klubem Remedium.

Připraveny jsou i ukázky společenských tanců v podání soutěžících a profesionálního tanečníka Seniorské Stardance ve spolupráci se SENSEN. A vystoupení tria Zdenky Trvalcové–Čevelové přenese všechny do Francie.

V interiéru Villy Pelé budou ve spolupráci s partnery také poradny a odborné konzultace na vybraná témata, vycházející ze zaměření festivalu. Představí se řada aktivit dalších organizací, které se specializují na Pražany v seniorském věku jako jsou například SenSen, Remedium, Elpida, Mezi námi, i60, Život 90, Chytrá pomoc, Senioři píší Wikipedii, Dlouhomladí a další.

Součástí doprovodného program budou také ukázkové řemeslné dílničky a workshopy bižuterie, ruční zpracování papíru či pletení košíků.

Více informací najdete na www.freshseniorfestival.cz.


Autor: red

Vysočanská Véčka budou hostit Marcela Zmožka

Včera v 07:57

Akce radnice pro seniory z městské části Praha 9. V úterý 30. listopadu a ve středu 1. prosince vždy od 14 hodin vystoupí Marcel Zmožek s pořadem „Už nám Lásko není 20 let“ v Divadle Gong.

Přednáška: Ježek se má

16. října 2021 ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

Senioři Prahy 13 se budou učit anglicky

6. října 2021 v 11:16

Praha 13 připravila pro seniory pravidelnou výuku angličtiny v Kulturním domě Mlejn. Senioři se mohou přihlásit jak do kurzů pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nad celou akcí převzal záštitu starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Odpoledne muzikálových melodií zdarma

30. září 2021 v 07:05

Praha 8 v rámci akce setkávání seniorů zve k poslechu muzikálových melodií do KD Krakov.

K životnímu jubileu paní Olze Wildové gratuloval starosta

20. září 2021 ve 14:15

Dnes slaví paní Olga Wildová z Prahy 11 krásné 90. narozeniny. Pediatrička, šéfredaktorka, odborná redaktorka medicínských novin a časopisů, zkrátka aktivní, milá a energická dáma.

Další články
Nahoru