dnes
Čtvrtek - snih-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská kultura

Fresh Film Fest vyhrál americký snímek Skoro jako láska

Debut americké režisérky Elizy Hittmanové Skoro jako láska o dospívání hlavní hrdinky během prázdnin v Brooklynu zvítězil v mezinárodní soutěži mezinárodního festivalu Fresh Film Fest, který včera večer skončil v pražském kině Světozor.

Jeho program byl zaměřen na mladé tvůrce, debuty a studentskou tvorbu.

V kategorii studentských dokumentů zvítězil snímek z nemocnice pro děti s dočasně omezenou pohyblivostí režisérky Johany Švarcové nazvaný Ahoj, mám se dobře.

Švarcová studuje režii na pražské FAMU. Tato herečka, konceptuální umělkyně, hudebnice, dýdžejka a performerka je i autorkou řady audiovizuálních a divadelních projektů. V tomto oceněném snímku se inspirovala osobní zkušeností, napsala ČTK.

Vítězný film festivalu Skoro jako láska označila porota za sugestivně natočený, citlivě nesentimentální a poeticky realistický příběh. „Je to laskavý film, který vás zcela pohltí. Dospívající hrdinka v touze rychle vyrůst obětuje sebe sama tomu, aby zapadla. Režisérka svoje amatérské herce inspirovala k intimním a komplexním výkonům, dokázala, že je upřímným a neokázalým novým hlasem,“ znělo odůvodnění poroty, ve které usedla jihoafrická režisérka Pia Maraisová, britský režisér Dom Rotheroe a švédský zvukový designer Jan Alvemark.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru