dnes
Čtvrtek - skorojasno
24°C
zítra
Pátek - skorojasno
28°C
pozítří
Sobota - jasno
30°C
Rušnou cyklostezku roky přerušuje louka, problém s pozemkem se konečně podařilo vyřešit
Cyklisté musí sjet z asfaltu na louku. Foto (3x): Jan Puci

Rušnou cyklostezku roky přerušuje louka, problém s pozemkem se konečně podařilo vyřešit

Na frekventované cyklostezce mezi centrem Prahy a Vraným nad Vltavou na pravém břehu Vltavy je u jižních hranic metropole před Jarovem nahrazen asfaltový povrch nezpevněnou pěšinou. Už roky je slibována náprava. Podle zjištění serveru Pražský patriot se po maratonu slibů a nenaplněných očekávání konečně „hnuly ledy“ a letos, nejpozději příští rok, bude skutečně vše hotovo.

stezka-vrane Když byla před pěti lety zprovozněna asfaltová cyklostezka mezi pražskou Zbraslaví a Vraným nad Vltavou, na úseku dlouhém půl kilometru u Jarova zůstala nezpevněná pěšinka přes louku. Kola tuto „drncačku“ zvládají, ale například in-line bruslařům to znemožňuje při výjezdu z metropole směrem na Vrané nad Vltavou (nebo naopak) pokračovat v jízdě.

O kočárcích ani nemluvě. Volit musí objížďku po nedaleké silnici, na které je poměrně hustý provoz. Důvodem nedokončení stezky, která stála desítky milionů, byly nevyřešené majetkové vztahy s Arcibiskupstvím pražským, majitelem pozemku, přes který pěšina vede.

Technická správa komunikací (TSK), která stezku před pěti lety vybudovala, si dávala rok, maximálně dva, na vyasfaltování daného úseku. Tedy na vyřešení všech právních náležitostí, které bránily dobudování stezky. Alespoň o tom hlavním městem vlastněná společnost od roku 2014 informovala na značkách stojících u obou konců louky. Roky plynuly a v místě se nic nedělo.

znacka-stezka-1 Na značkách se jen měnil rok plánovaného zprovoznění. Aktuálně je tam napsán rok 2019. V úseku vsak žádný stavební ruch není, po pěšině denně projedou stovky cyklistů.  

Roky se táhnoucí výkup pozemků od Arcibiskupství pražského se magistrátu již podařil dokončit. Dokončení cyklostezky je tak konečně ve fázi projektové přípravy.

Na otázku, jaká byla cena pozemku, se magistrát doposavad nevyjádřil. Tento údaj zatím nesdělilo ani arcibiskupství.

V současné době je již vydané územní rozhodnutí s nabytím právní moci, dokumentace pro stavební povolení je projednána s téměř všemi dotčenými orgány státní správy a správci. Po získání všech souhlasných stanovisek bude zažádáno o stavební povolení. Poté dojde k výběru zhotovitele a následně zahájení prací.

„Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom rádi minimálně v letošním roce stavbu zahájili, a pokud nezačne brzy klimatická výluka, tak bychom mohli i chybějící část dokončit. Ale méně optimistický předpoklad je, že vše bude dokončeno do zahájení cyklistické sezóny v roce 2020,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

Včera ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Včera v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Další články
Nahoru