dnes
Čtvrtek - zatazeno
3°C
zítra
Pátek - prehanky-snih
7°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Rušnou cyklostezku roky přerušuje louka, problém s pozemkem se konečně podařilo vyřešit
Cyklisté musí sjet z asfaltu na louku. Foto (3x): Jan Puci

Rušnou cyklostezku roky přerušuje louka, problém s pozemkem se konečně podařilo vyřešit

Na frekventované cyklostezce mezi centrem Prahy a Vraným nad Vltavou na pravém břehu Vltavy je u jižních hranic metropole před Jarovem nahrazen asfaltový povrch nezpevněnou pěšinou. Už roky je slibována náprava. Podle zjištění serveru Pražský patriot se po maratonu slibů a nenaplněných očekávání konečně „hnuly ledy“ a letos, nejpozději příští rok, bude skutečně vše hotovo.

stezka-vrane Když byla před pěti lety zprovozněna asfaltová cyklostezka mezi pražskou Zbraslaví a Vraným nad Vltavou, na úseku dlouhém půl kilometru u Jarova zůstala nezpevněná pěšinka přes louku. Kola tuto „drncačku“ zvládají, ale například in-line bruslařům to znemožňuje při výjezdu z metropole směrem na Vrané nad Vltavou (nebo naopak) pokračovat v jízdě.

O kočárcích ani nemluvě. Volit musí objížďku po nedaleké silnici, na které je poměrně hustý provoz. Důvodem nedokončení stezky, která stála desítky milionů, byly nevyřešené majetkové vztahy s Arcibiskupstvím pražským, majitelem pozemku, přes který pěšina vede.

Technická správa komunikací (TSK), která stezku před pěti lety vybudovala, si dávala rok, maximálně dva, na vyasfaltování daného úseku. Tedy na vyřešení všech právních náležitostí, které bránily dobudování stezky. Alespoň o tom hlavním městem vlastněná společnost od roku 2014 informovala na značkách stojících u obou konců louky. Roky plynuly a v místě se nic nedělo.

znacka-stezka-1 Na značkách se jen měnil rok plánovaného zprovoznění. Aktuálně je tam napsán rok 2019. V úseku vsak žádný stavební ruch není, po pěšině denně projedou stovky cyklistů.  

Roky se táhnoucí výkup pozemků od Arcibiskupství pražského se magistrátu již podařil dokončit. Dokončení cyklostezky je tak konečně ve fázi projektové přípravy.

Na otázku, jaká byla cena pozemku, se magistrát doposavad nevyjádřil. Tento údaj zatím nesdělilo ani arcibiskupství.

V současné době je již vydané územní rozhodnutí s nabytím právní moci, dokumentace pro stavební povolení je projednána s téměř všemi dotčenými orgány státní správy a správci. Po získání všech souhlasných stanovisek bude zažádáno o stavební povolení. Poté dojde k výběru zhotovitele a následně zahájení prací.

„Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom rádi minimálně v letošním roce stavbu zahájili, a pokud nezačne brzy klimatická výluka, tak bychom mohli i chybějící část dokončit. Ale méně optimistický předpoklad je, že vše bude dokončeno do zahájení cyklistické sezóny v roce 2020,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.


Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Dnes v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

Včera v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Praha 15: Beseda v Hostivaři

25. února 2020 v 08:47

Praha 15 zve občany na besedu. Ve čtvrtek 26. března budou od 18 hodin na programu témata dopravy, školství, veřejného prostoru nebo prostředí pro život.

Další články
Nahoru