dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Frekventovaná ulice se ztiší, chystá se kompletní rekonstrukce

Koncem března bude zahájena celková rekonstrukce ulice Kodaňská v Praze 10. Uzavírka opravovaného úseku začne 30. března od ulice Kavkazská a je plánována do konce června.  

„Provedeme změnu krytu vozovky z dlažby za živici, což vede ke snížení hlučnosti,“ uvedl Ladislav Pivec, ředitel Technické správy komunikací. „V tomto roce máme na snižování hluku investice ve výši přes 100 milionů korun. Peníze jsou určeny zejména na velké rekonstrukce ulic a na další opatření, například pokládku nízkohlučného asfaltu nebo výstavbu protihlukových stěn,“ dodal.

V plánu je v ulici Kodaňská kompletní výměna stávající dlažby za živičný povrch se zesílenou konstrukcí v místech, kde pojíždějí autobusy, aby se tak zabránilo vyjíždění kolejí. Chodníky budou řešeny betonovou dlažbou a část kamennou mozaikou, chodníkové přejezdy a parkovací stání budou z drobné kostky. Z důvodu realizace parkovacích zálivů musí být také upraveno a rozšířeno stávající odvodnění komunikace.

Dopravním omezením bude úplná uzavírka vozovky po částech:

  1. Úsek: Kavkazská – Moldavská – 30. března až 9. května
  2. Úsek: Moldavská – Tolstého – 10. května až 30. června

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru