dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražský život

Francouzský týden v Praze zahájili mladí módní návrháři

Francouzský týden v Praze 2014 odstartovala v pondělí večer módní přehlídka mladých návrhářů. Módní show s názvem „KU by RO“ se konala v Rezidenci primátora hl. m. Prahy a byla vyvrcholením dlouhodobé spolupráce studentů z francouzského Cannes a začínajících návrhářů z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Módní přehlídka byla inspirována českým kubismem a francouzským rokokem. 

Úkolem studentů nebylo kopírovat dobové kostýmy, ale pocitově vyjádřit protiklad mezi „sladkým“ rokokem a „strohým“ kubismem. Modely tak odrážely kreativní představu mladých tvůrců na tato dvě významná historická období.

K atmosféře slavnostního večera přispěli také svým hudebním doprovodem studenti z konzervatoře Jana Deyla a střední školy pro zrakově postižené. O květinovou výzdobu se postarali žáci ze Střední odborné školy stavební a zahradnické z Prahy 9. Pohoštění zajistili studenti ze Střední odborné školy a učiliště v Čakovicích.

„Francouzský týden v Praze“ se koná pod záštitou Jeana-Pierra Asvazadouriana, velvyslance Francie v České republice, a koná se od 1. do 13. června 2014.


Další články
Nahoru