Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyPražský životVíkend

Frame Prague Comics Art Festival

4. 11. 2023 - 5. 11. 2023
Frame Prague Comics Art Festival je jediným komiksovým festivalem v Praze, zaměřeným na to nejlepší ze současného autorského komiksu, ilustrace a self-publishingu. Cílem festivalu je 4. a 5. listopadu představit veřejnosti malá nakladatelství, dynamickou komunitu autorů a tvůrčích kolektivů, kteří posouvají hranice komiksu a ilustrace.

Během dvou dnů festival nabídne přednášky tuzemských a zahraničních hostů, panelové diskuze, výstavy, workshopy, master class, sekci Industry, program pro rodiny s dětmi a již tradičně na 50 vystavujících autorů a nakladatelů z celého světa.

Pro letošní rok zvolili organizátoři odlehčené téma „Infinite Snack Bar” / „Nekonečný snack bar“. Téma odkazuje nejen na festival plný komiksových lahůdek, kde si každý návštěvník najde nějakou tu čerstvou novinku od svého oblíbeného autora, ale i na exotické i domácí komiksy, ilustrace a jinou kalorickou tvorbu. Zároveň také odkazuje na rozmanitý svět tzv. kulinářských komiksů, gourmet graphic novels, graphic gastronomy, cooking comics. Prostě komiksů, ve kterých hraje jídlo významnou nebo hlavní roli.

„Oslovili jsme naši přední japanoložku a překladatelku, Annu Křivánkovou, aby představila žánr gurume manga, tzv. gurmánské komiksy. Není překvapením, že v Japonsku se tento žánr těší největší oblibě. Přednášku tematicky doplní autorka Ryoko Nagara se svými kulinářskými komiksy z cest po Evropě a Katarina Kratochvílová, která letos získala bronzové ocenění v Japan International Manga Award.“ uvádí Klára Vöröšová, ředitelka festivalu.

Pro děti budou po celý den připraveny tvořivé dílny pod vedením zkušených lektorů, chutné omalovánky od japonské autorky Ryoko Nagara, bojovka s postavičkami z plakátu a mnohem více.

Předprodej vstupenek na GoOut (děti a mládež do 18 let, senioři nad 60 let a občané Ukrajiny zdarma).

Otevírací doba festivalu:
Sobota 4. 11. 10–20 h
Neděle 5. 11. 10–18 h
 


Autor: Alo

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Dnes v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Festival Zlobení 2024

Dnes v 07:16

Druhý ročník open festivalu pro děti a jejich rodiče na nádvoří kláštera Gabriel Loci na Praze 5. Divadlo, hudba, hra a mnohem víc v sobotu 20. července a v neděli 21. Vstupné je dobrovolné.  

Dyzajn market Prázdniny 2024

Včera v 18:59

Dyzajn market Prázdniny se koná 27. a 28. července na náměstí Václava Havla (piazzettě Národního divadla) v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Koncert na Bílé Hoře

Včera v 09:25

Poslechněte si melodii houslí a vychutnejte doušky čaje pod letní oblohou. Odpoledne plné hudby a čaje se bude konat 20. července na pódiu u kláštera.

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Další články
Nahoru