Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
FestivalyPražský životVíkend

Frame Prague Comics Art Festival

4. 11. 2023 - 5. 11. 2023
Frame Prague Comics Art Festival je jediným komiksovým festivalem v Praze, zaměřeným na to nejlepší ze současného autorského komiksu, ilustrace a self-publishingu. Cílem festivalu je 4. a 5. listopadu představit veřejnosti malá nakladatelství, dynamickou komunitu autorů a tvůrčích kolektivů, kteří posouvají hranice komiksu a ilustrace.

Během dvou dnů festival nabídne přednášky tuzemských a zahraničních hostů, panelové diskuze, výstavy, workshopy, master class, sekci Industry, program pro rodiny s dětmi a již tradičně na 50 vystavujících autorů a nakladatelů z celého světa.

Pro letošní rok zvolili organizátoři odlehčené téma „Infinite Snack Bar” / „Nekonečný snack bar“. Téma odkazuje nejen na festival plný komiksových lahůdek, kde si každý návštěvník najde nějakou tu čerstvou novinku od svého oblíbeného autora, ale i na exotické i domácí komiksy, ilustrace a jinou kalorickou tvorbu. Zároveň také odkazuje na rozmanitý svět tzv. kulinářských komiksů, gourmet graphic novels, graphic gastronomy, cooking comics. Prostě komiksů, ve kterých hraje jídlo významnou nebo hlavní roli.

„Oslovili jsme naši přední japanoložku a překladatelku, Annu Křivánkovou, aby představila žánr gurume manga, tzv. gurmánské komiksy. Není překvapením, že v Japonsku se tento žánr těší největší oblibě. Přednášku tematicky doplní autorka Ryoko Nagara se svými kulinářskými komiksy z cest po Evropě a Katarina Kratochvílová, která letos získala bronzové ocenění v Japan International Manga Award.“ uvádí Klára Vöröšová, ředitelka festivalu.

Pro děti budou po celý den připraveny tvořivé dílny pod vedením zkušených lektorů, chutné omalovánky od japonské autorky Ryoko Nagara, bojovka s postavičkami z plakátu a mnohem více.

Předprodej vstupenek na GoOut (děti a mládež do 18 let, senioři nad 60 let a občané Ukrajiny zdarma).

Otevírací doba festivalu:
Sobota 4. 11. 10–20 h
Neděle 5. 11. 10–18 h
 


Autor: Alo

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Setkání na Patnáctce. Radnice zve na Veronské náměstí

6. prosince 2023 v 15:47

Druhé Adventní setkání na Patnáctce se koná v neděli 17. prosince na Veronském náměstí, kde bude také v 17 hodin rozsvícen vánoční stromeček.

Další články
Nahoru