dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražský život

Fotosoutěž: Den domácích mazlíčků

Milovníci psů, koček, ale i dalších více či méně tradičních zvířat vhodných k domácímu chovu by si neměli v sobotu 4. října nechat ujít Den domácích mazlíčků, které pro ně na náměstí Jiřího z Poděbrad připravila městská část Praha 3. Letošní ročník vyhlašuje také fotosoutěž o nejkrásnějšího domácího mazlíčka.

Každoročně 4. října se slaví světový den zvířat jako připomenutí svátku jejich patrona svatého Františka z Assisi a připomínat se bude také Dnem domácích mazlíčků na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Od 10 do 14 hodin zde bude připraven bohatý program, na kterém nebudou chybět ukázky výcviku služebních psů i koní městské policie a organizace Helppes předvede výcvik psů pro lidi s hendikepem.

Užitečné informace mohou návštěvníci získat jak ve veterinární poradně, tak v poradně pro bezpečný kontakt se psy. A programem nemůže provázet nikdo jiný než herec, kaskadér a známý ochránce a milovník zvířat Zdeněk Srstka.

Letošní ročník akce přichází s novinkou, kterou je internetová fotosoutěž Mazlíčci Prahy 3. Své zvíře – pokud máte trvalé bydliště na Praze 3 – můžete přihlásit do soutěže o nejkrásnějšího domácího mazlíčka.

Internetová soutěž na stránkách www.domaci-mazlicek-praha3.cz a www.facebook.com/praha3.cz probíhá od 1. 9. do 30. 9. a hlasovat je možné ve třech kategoriích: pes, kočka a ostatní zvířata.

První tři zvířata z každé kategorie s nejvyšším počtem hlasů získávají ceny, které budou předány právě 4. října na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Více na www.praha3.cz a facebook.com/praha3.cz.


Další články
Nahoru