dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Fotografie Jakuba Ludvíka, páternoster nebo plavba po Vltavě. Děti z Ukrajiny navštívily Prahu 1
Program pro děti začínal již ráno a končil v odpoledních hodinách. Foto: MČ Praha 1

Fotografie Jakuba Ludvíka, páternoster nebo plavba po Vltavě. Děti z Ukrajiny navštívily Prahu 1

Praha 1 hostila na jeden den skupinku ukrajinských dětí s českými kořeny. Připraven pro ně byl program v podobě výstavy v Galerii 1, setkání s fotografem Jakubem Ludvíkem, návštěva radnice Prahy 1 či plavba po Vltavě. 

V úterý 19. července přivítala městská část Praha 1 děti, které pocházejí z Ukrajiny a mají české kořeny.

„Děti hostíme zde v centru Prahy už poněkolikáté a vždy se jim snažíme vymyslet hezký program. Je skvělé, že jsou pohromadě i s českými dětmi a mají tedy možnost celý den procvičovat náš mateřský jazyk. Krásu českého jazyka děti poznávají i v písničkách. Všechny jsou pěvecky nadané a rádi u nás v Praze 1 i vystupují,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Program na Praze 1 začínal pro děti již ráno a končil v odpoledních hodinách. Děti měly možnost shlédnout hned dvě výstavy v Galerii 1 ve Štěpánské ulici, a to o Bedřichu Kopecném a také fotografickou výstavu Romana Řeháka, Kathy Gajewské a Jakuba Ludvíka. Známý český fotograf navíc děti přišel přivítat osobně a fotografie jim sám ukázal.

„Ukázat a popsat dětem fotografickou výstavu bylo to nejmenší, co jsem mohl udělat. Jsem rád, že jsem mohl přispět k hezkému programu Prahy 1 a děti se mohly dozvědět něco dalšího zajímavého o české fotografii,“ řekl fotograf Jakub Ludvík, který dětem věnoval i svůj diář s věnováním.

Skupinka ukrajinských a českých dětí kromě výstav v Galerii 1 navštívila radnici Městské části Praha 1, kde je přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Děti dostaly malé dárky a měly také možnost svézt se páternosterem, což byl pro ně velký zážitek. V programu pro děti byla připravena procházka historickou Prahou, plavba lodí po Vltavě nebo návštěva příměstského tábora Dobrovolných hasičů Prahy 1.

deti-z-ukrajiny-1-nahled


Další články
Nahoru