Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Fotogalerie: Žluté lázně vznikly před 105 lety. Podívejte, jak se slunili předkové
Žluté lázně zažívaly v první polovině 20. století velkou popularitu. Foto: archiv Taiko

Fotogalerie: Žluté lázně vznikly před 105 lety. Podívejte, jak se slunili předkové

Místo pro rekreaci Pražanů, Žluté lázně na pravém břehu Vltavy, založilo před 105 lety, 16. června 1910, Družstvo říčních lázní. Náklady na stavbu činily 30 000 korun, přičemž jedny lázně dostaly jméno Žluté a druhé Modré (podle barvy plotu).

Největší slávu zažívaly Žluté lázně mezi 30. až 60. lety 20. století, kdy sem chodil hrát nohejbal slavný fotbalista Josef „Pepi" Bican či se zde opalovala svůdná herečka Olga Schoberová.

Ve Žlutých lázních se už tenkrát hrál volejbal, stolní tenis a nohejbal. Řada lidí měla předplacené kabinky na celou sezonu a celoroční permanentka nebyla ničím neobvyklým. V září 1949 se Žluté a Modré lázně sloučily.

Po dokončení Vltavské kaskády se však staly mnohatisícové návštěvy minulostí a rekreační oáza uprostřed Prahy začala chátrat. Snahu pozvednout úroveň místa smetla ničivá srpnová povodeň v roce 2002, velká voda se vylila ve stejné lokalitě z břehu Vltavy ještě v lednu 2003.

Relaxace u Vltavy v Podolí před mnoha lety

Od ledna 2005 provozuje lázně společnost Taiko. Žluté lázně, rozkládající se na ploše 3,5 hektaru v Podolí, nyní nabízejí denní kapacitu 8000 lidí. Návštěvníci se zde mohou věnovat sportu, relaxaci i zábavě.

Centrum nabízí zapůjčení kanoí, šlapadel či motorových člunů. Lidé si tu mohou zahrát plážový volejbal, fotbal na písku, pétanque nebo stolní tenis. Každým rokem zařízení navštíví v průměru kolem čtvrt milionu návštěvníků.


Autor: ČTK

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Dnes v 18:06

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu podpořil magistrát

Dnes v 11:06

Radní Prahy schválili individuální neinvestiční účelovou dotaci ve výši 120 tisíc korun na konání Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu. Akce se historicky poprvé uskutečnila na území České republiky, konkrétně se konala v termínu od 29. srpna do 8. září 2021 v pražském Hotelu Don...

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Dnes v 08:53

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity...

Město uvolní na nákupy vybavení do škol další peníze

Dnes v 08:48

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen tisk na malé investiční akce a nákupy na pražských středních školách za celkem 15 milionů korun. Součástí materiálu je i pořízení koncertního křídla značky Steinway & Sons pro Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v hodnotě 4 milionů...

Ředitelé škol zřizovaných Prahou 2 dostanou mimořádné odměny

Včera v 18:53

Ředitelé základních a mateřských škol zřizovaných Prahou 2 dostanou z rozpočtu těchto příspěvkových organizací mimořádné odměny v celkové výši 540 tisíc korun. Schválili to radní na svém dnešním jednání, jak v tiskové zprávě informovala mluvčí městské části Andrea...

Další články
Nahoru