dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Fotogalerie: V pražském ústavu aplikují pod kůži vstřebatelné nitě. Zajistí mladší vzhled
Primářka Miroslava Pelechová vede Ústav lékařství a kosmetiky již patnáct let. Foto: archiv

Fotogalerie: V pražském ústavu aplikují pod kůži vstřebatelné nitě. Zajistí mladší vzhled

Máte pocit povolené kůže na obličeji anebo na krku? Bojíte se skalpelu? Slyšeli jste o vstřebatelných nitích a nedovede si to představit? Zákrok, který trvá necelou hodinu, jsme pro vás vyfotili krok za krokem v Ústavu lékařství a kosmetiky.

Nitě, které podporují tvorbu kolagenu, jsou tenké jako vlas. Aplikují se v lokálním umrtvení, zákrok nezanechává žádné jizvy a bodová místa po vpichu se hojí velice rychle.

„Celou ošetřovanou plochu nejdříve natřeme krémem Emla, který se používá na kůži pro odstranění bolesti před vpichem injekční jehly a před menšími chirurgickými výkony. Ten necháme hodinu působit,“ říká primářka Ústavu lékařství a kosmetiky Mirka Pelechová. „Potom mohu použít injekční lokální anestetikum Ubistesin,“ dodává.img-4855-konzultace-pred-zakrokem-nahled

Primářka Pelechová nejdřív klientce ukáže, jak vstřebatelné nitě zapůsobí po aplikaci.

img-4866lokalni-anestezie-hodinu-pred-vykonem-nahled

Nejdřív se na ošetřovaná místa nanese krém Emla, který je znecitliví.

img-4878-prim-mirka-pelechova-nahled

Než lokální anestezie zapůsobí, máte čas zeptat se primářky Pelechové na vše, co potřebujete vědět.

img-4903-priprava-pred-operaci-nahled

Odkud a kam nitě povedou si primářka Mirka Pelechová nakreslí přímo na tvář.

img-4908-anestezie-inj-nahled

Injekční lokální anestetikum Ubistesin.

img-4916-nahled

Výkon na operačním sále může začít, bude trvat necelou hodinu.

img-4938-aplikace-dermalnich-niti-nahled Primářka Mirka Pelechová začíná zavádět nitě. Ty jsou tenké jako vlas, jsou vpraveny do podkoží, asi 3 mm hluboko. Zde se vlákno svými protisměrnými zoubky zachytí pod kůží a „vypne“ ji.

img-4942-aplikace-d-n-nahled

Zaváděcí jehla zanechá nit na svém místě, v podkoží.

img-4998-nahled

Během výkonu se klientka posadí a primářka Pelechová se rozhodne o dalším doplnění nití.

img-5009-nahled

Aplikované nitě se malinko povytáhnou a ustřihnou, jejich konce nejsou vidět.

img-5026-nahled

Vpichy, kudy primářka Pelechová vedla nitě. Efekt po operaci je okamžitý a postupem času se ještě zvyšuje. Časem vzniknou v podkoží kolagenové srůsty, které vypnutí kůže ještě více zviditelní.

„Zoubky nití pod kůží drží nehybně a nit postupně do tkáně zaroste. Zahojení drobných ranek trvá asi týden. Konečný výsledek je individuální, záleží především na stavu kůže, podkoží a věku pacienta," říká primářka Pelechová.

img-5039doplneni-bot-nahled

Zákrok se dá kombinovat aplikací botulotoxinu typu A, kyseliny hyaluronové nebo všemi druhy laserových ošetření. V tomto případě se primářka Pelechová rozhodla pro botulotoxin pro vypnutí vrásek na čele a mezi obočím.

img-5050-po-hodine-a-pul-make-up-a-domu-nahled

Po výkonu. Stačí make up, vpichy nejsou vidět, otoky nejsou žádné. Vstřebatelné nitě se odbourávají v horizontu dvou let, ale lze je kdykoliv doplnit.

img-2029-nahled „Po ošetření pleti doporučuji klientkám, aby se vyhnuly nejméně 14 dní náročnému sportu, sauně, a alespoň v noci spaly ve zpevňující masce na obličeji,“ dodává primářka Mirka Pelechová.

Masku lze zakoupit přímo v Ústavu lékařství a kosmetiky.

Ústav lékařství a kosmetiky se věnuje péči o vzhled, zdraví a krásu. Nabízí profesionální služby estetické medicíny na klinické úrovni. Sídlí v krásném prostředí Emauz ve Vyšehradské ulici 49, v Praze 2.

 

 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru