dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Fotogalerie: Nové interaktivní kiosky v metru.  Můžete se u nich občerstvit informacemi
Kiosky umožňují vyhledávat spojení MHD po celé Praze. Foto: Petr Hejna / DPP

Fotogalerie: Nové interaktivní kiosky v metru. Můžete se u nich občerstvit informacemi

Ve stanicích metra Karlovo náměstí, Náměstí Míru a Pražského povstání se objevily nové interaktivní dotykové panely, které přináší cestujícím řadu praktických informací. Pokud se pilotní fáze projektu osvědčí, bude až 60 moderních informačních kiosků rozmístěno do dalších, především turisticky frekventovaných, stanic podzemky.

Vylepšená funkčnost nových informačních kiosků umožňuje nejen vyhledávání spojení a zastávkových jízdních řádů, ale nabízí i řadu dalších funkcí včetně například vyhledání spojení na mapě, zobrazení informací o důležitých pražských památkách a navigaci k nim nebo informace o plánovaných výlukách. Nové panely navíc umožňují předávat cestujícím operativní informace týkající se přerušení dopravy a uzavření či evakuace stanic metra.

V pražském metru jsou nové interaktivní kiosky

Obyvatelé a návštěvníci Prahy si u informačních kiosků mohou dále ověřit informace o tarifech a cenách jízdného, zobrazit si dopravní schémata, seznamy validátorů i předprodejních míst. Kromě toho z nich zjistí aktuální stav počasí i předpověď na následující dny. To vše v češtině, angličtině, němčině a ruštině. Kiosek bude možné do budoucna rozšířit o další jazyky.


Další články
Nahoru