dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Fotogalerie: V Holešovicích se usídlili aligátoři, kajmani a krokodýli, můžete být u jejich krmení
Seznamte se s Herthou. Krokodýl Moreletův si někdy dokáže na ostatní pěkně otevřít pusu. Foto: Galerie Krokodýl

Fotogalerie: V Holešovicích se usídlili aligátoři, kajmani a krokodýli, můžete být u jejich krmení

V Galerii Krokodýl, která je v Praze 7 otevřena od loňského září, si mohou návštěvníci prohlédnout přes dvě desítky živých kajmanů, krokodýlů i aligátorů, včetně vzácných druhů, jejichž populace ve volné přírodě nedosahuje ani 150 jedinců. Tak unikátní kolekce krokodýlovitých ještě nikdy v metropoli vystavena nebyla.

„Chováme dva druhy aligátorů, tři druhy kajmanů a čtyři druhy krokodýlů. Celkem 24 zvířat,“ uvádí kurátor Galerie Krokodýl Josef Nykodym.

Kvalifikovaní průvodci jsou k dispozici po celou otvírací dobu, zájemci se od nich mohou dozvědět běžně nepublikované zajímavosti ze života krokodýlů i stále nově objevované poznatky. Odborný výklad je kromě češtiny možný i v angličtině a italštině. Navíc u každé nádrže se zvířetem si lze informace o něm přečíst.

Oblíbené je pravidelné moderované krmení krokodýlů. Probíhá každý čtvrtek v 18 hodin, v sobotu a neděli v 10:30 a ve 14 hodin. „Pokud vás zajímá, jak vypadá krokodýlí jídelníček, určitě se zastavte,“ zve Josef Nykodym.

Chov krokodýlů zde probíhá pod dohledem specializovaných odborníků, členů Mezinárodního svazu pro ochranu přírody – IUCN Crocodile Specialist Group.

V Galerii Krokodýl potkáte aligátory, kajmany i krokodýly

Nedílnou součástí galerie jsou i výstavy kvalitních wildlife fotografií, které nabízí dech beroucí pohled na život exotických zvířat ve volné přírodě v Africe, Latinské Americe, Asii, Austrálii i v Antarktických oblastech. Nyní jsou v galerii k vidění fotografie držitele ceny Czech Press Photo Václava Šilhy a také díla Lukáše Pavlačíka.

Galerie Krokodýl (Tusarova 39, Praha 7) má otevřeno každý den kromě pondělí. V úterý, ve středu a v pátek od 11 do 18 hodin, ve čtvrtek od 13 do 19:30 hodin a v sobotu i v neděli od 10 do 18 hodin. Základní vstupné je 130 korun pro dospělé, děti od tři do patnácti let, studenti, důchodci a držitelé průkazu ZTP platí 90 korun. Děti do tří let neplatí nic, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) se prodává za 390 korun.

Galerie je jen pár desítek metrů od tramvajových zastávek Komunardů a Dělnická (linky 1, 12, 14 a 25) nebo je dobře dostupná autem. Parkovat se dá v ulici Tusarova (15 Kč/h), o víkendech zdarma v zelené zóně ve vedlejších ulicích Na Maninách a Jateční.


Další články
Nahoru